„DNA Miasta” w Bydgoszczy

W najbliższy piątek, 25 listopada, szef zespołu “DNA Miasta”, Artur Celiński będzie uczestniczył w seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” w Bydgoszczy. Opowie o projekcie “DNA Miasta” oraz polityce kulturalnej. Bydgoskie seminarium dotyczyć będzie energii […]


W najbliższy piątek, 25 listopada, szef zespołu “DNA Miasta”, Artur Celiński będzie uczestniczył w seminarium z cyklu „Kultura i rozwój” w Bydgoszczy. Opowie o projekcie “DNA Miasta” oraz polityce kulturalnej.

Bydgoskie seminarium dotyczyć będzie energii społecznej, jaka wyzwoliła się w polskich miastach w wyniku zaangażowania w rywalizację o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury oraz w inne działania inspirowane kulturą.

25.11.2011, Akademicka Przestrzeń Kulturalna w Bydgoszczy, ul. Królowej Jadwigi 14, godz. 12.00 – 14.30

Seminarium organizowane przez Narodowe Centrum Kultury i Collegium Civitas przy współpracy Obserwatorium Kultury Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Pracowni Kultury Współczesnej

Starania o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, Bydgoski Kongres Kultury, łódzki Regionalny Kongres Kultury, warszawski Ruch Obywateli Kultury, działalność Sztabu Antykryzysowego i zbliżający się Kongres Kultury w Poznaniu, Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego w Lublinie to tylko kilka przykładów społecznego ożywienia w polskich metropoliach, do którego pretekstem stała się kultura.
Jakie są podobieństwa, a w czym się różnią lokalne inicjatywy? Jak stworzyć platformę wymiany doświadczeń? Czy potrzebna jest koordynacja działań lokalnych i regionalnych, by wspólnie z Ruchem Społecznym Obywatele Kultury monitorować realizację Paktu dla Kultury? Czy należy zabiegać o przyjęcie lokalnych paktów dla kultury? To najważniejsze problemy, które zostaną poruszone podczas wyjazdowego seminarium „Kultura i rozwój” w Bydgoszczy.

W spotkaniu, które poprowadzi Edwin Bendyk, publicysta tygodnika „Polityka” i dyrektor Ośrodka badań nad Przyszłością Collegium Civitas udział zapowiedzieli przedstawiciele Bydgoszczy, Torunia, Lublina, Katowic, Krakowa, Gdańska, Łodzi, Warszawy, a także Ruchu Społecznego Obywatele Kultury.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Narodowego Centrum Kultury.

 

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa