Najlepsze newslettery

Lubimy wiedzieć wszystko i o wszystkim, dlatego znów pokochaliśmy newslettery. Przedstawiamy te, które najchętniej widzimy w swoich skrzynkach


Za bardzo przywiązaliśmy się do naszych multimedialnych, wielofunkcyjnych telefonów komórkowych. Na przeciągających się spotkaniach łatwiej przeglądać maile, niż grać w Alto’s Adventure, a newslettery 2.0 są wciągające i napisane przystępnym językiem.

Zapewniają przy  tym solidną porcję informacji, która łagodzi lęk przed nie-byciem-na-bieżąco. Ich przewaga polega również na tym, że w odróżnieniu od większości maili, czyli tych związanych z pracą, newslettery zachęcają do wzięcia udziału w konwersacji.

W redakcji wybraliśmy dziesięć newsletterów, które czytamy najchętniej.

 

Daily Skimm

O czym: bieżące wydarzenia na świecie, z naciskiem na Stany Zjednoczone

Zaletą są przystępnie napisane przewodniki o kluczowych zagadnieniach politycznych, gospodarczych, społecznych. The Skimm serwuje idealną porcję wiedzy, żeby prowadzić ciekawą, pół-merytoryczną pogawędkę w czasie przerwy na obiad.

Screen Shot 2015-03-31 at 15.01.54

 

Quartz Daily Brief

O czym: bieżące wydarzenia na świecie

Newsletter wysyłany codziennie w trzech strefach czasowych, umożliwia śledzenie globalnego rozwoju wydarzeń. Zawiera linki do artykułów z Quartz.com i pozostałych tytułów grupy The Atlantic, a także innych mediów.

Quartz_Wordmark-copy

 

 

300polityka

O czym: polityka, przede wszystkim krajowa

Kilka newsletterów dziennie: przegląd prasy, podsumowanie programów telewizyjnych i radiowych, zapowiedź porannych ramówek, a do tego plotki ze świata polityki. Bez przeglądania wszystkich serwisów informacyjnych i tysiąca wpisów na Twitterze można zorientować się, czym z dnia na dzień żyją rozgrywający polskiej polityki. Newsletter ujmuje prostą formą: brakiem grafiki, literówkami i lekkim chaosem.

logo_300polityka_final

 

Eurozine

O czym: przegląd czasopism kulturalnych i czasopism idei z całej Europy

Eurozine pokazuje, o czym debatuje Europa, zamieszczając tłumaczenia najlepszych artykułów ukazujących się w ponad 80 czasopismach. Polityka, kultura, filozofia, sprawy społeczne, esej. Do Eurozine należą polskie magazyny Res Publica Nowa, Krytyka Polityczna i Kultura Liberalna. Polecamy tym bardziej, że od maja redaktorem naczelnym Eurozine będzie Wojciech Przybylski, szef Res Publiki. Zapisz się>>

euro_blue-white

 

Visegrad Insight

O czym: wszystko co najważniejsze z Europy Środkowej

Tygodniowe zestawienie najważniejszych analiz, opinii oraz idei dotyczących Polski, Czech, Słowacji i Węgier w lokalnej i międzynarodowej perspektywie. Teksty publikowane w Visegrad Insight oraz najciekawsze artykuły z prasy międzynarodowej, plus informacje o kluczowych konferencjach w regionie. Zapisz się>>
VI-vinette [Converted]

 

New Eastern Europe

O czym: wszystko, co warto wiedzieć o tym, co dzieje się na wschód od Suwałk

Rozsyłany raz na tydzień przegląd najlepszych tekstów New Eastern Europe, pisma poświęconego środkowej i wschodniej Europie.

1NEE_2012

 

Transitions Online

O czym: jak zmieniają się kraje dawnego Bloku Wschodniego

Ułatwia śledzenie politycznych zawirowań w Europie Środkowej,Wschodniej, Bałkanach oraz w Azji Centralnej.

200px-TOL_Logo

 

 

Nieman Lab

O czym: debata o przyszłości mediów

Publikacja prosto z laboratorium innowacji medialnych Uniwersytetu Harvarda. Dla pracujących w mediach i zainteresowanych możliwymi ścieżkami ich rozwoju. Czytamy, żeby upewnić się, czy jest sens wydawać kwartalnik idei w papierze i dlaczego Huffington Post używa Snapchata.

niemanlab-simple-email-logo

 

Res Publica

O czym: kultura, miasto, polityka, internet

Fascynacje, inspiracje, asocjacje – wybór najciekawszych treści opublikowanych w internetowym wydaniu Res Publiki Nowej oraz podpatrzonych na innych portalach. Zachęcamy do zapoznania się z nową odsłoną naszego newslettera i do podzielenia się uwagami. Zapisz się>>
logo respy rpn res publiki nowe

 

 

 

fot. Esther Vargas / Flickr / CC
Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa