Zapraszamy na wystawę „Planty na Ochocie”

Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Planty na Ochocie” w Warsztacie Centrum Komunikacji Społecznej, przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie, od 12 do 27 kwietnia. Wystawa prezentuje projekt rewitalizacji fragmentów przestrzeni publicznej obszaru Ochota Rakowiec-Szczęśliwice w […]


Zapraszamy do obejrzenia wystawy pt. „Planty na Ochocie” w Warsztacie Centrum Komunikacji Społecznej, przy pl. Konstytucji 4 w Warszawie, od 12 do 27 kwietnia. Wystawa prezentuje projekt rewitalizacji fragmentów przestrzeni publicznej obszaru Ochota Rakowiec-Szczęśliwice w Warszawie.

Tematyka projektu „Plant” dotyczy zagadnień zieleni w mieście, braku miejsc parkingowych, potrzeby tworzenia ciągów przestrzeni publicznych oraz potrzeby dostosowania funkcji przestrzeni publicznych do lokalnego kontekstu.

Ideą projektu „Planty na Ochocie” jest połączenie istniejących na terenie Ochota Rakowiec-Szczęśliwice obszarów zielonych w jeden spójny ciąg przestrzeni publicznych – tytułowe Planty. Prezentowana rewitalizacja jest również próbą dostosowania formy przestrzeni publicznej Rakowca–Szczęśliwic do potrzeb i oczekiwań użytkowników. Założenie bazuje na szeregu analiz, wśród których znalazły się m.in. konsultacje społeczne. Zobrazowały one odbiór przestrzeni publicznej Rakowca–Szczęśliwic przez jego mieszkańców.

Projekt „Planty na Ochocie” został wykonany przez projektantkę mieszkającą na Rakowcu – Helenę Wawrzeniuk w ramach dyplomu na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Plakat wystawy "Planty na Ochocie"

Wernisaż: środa, 11 kwietnia, godz. 18.00. Wystawa jest otwarta od 12 do 27 kwietnia, od poniedziałku do piątku między godz. 10.00 a 18.00 w Warsztacie Centrum Komunikacji Społecznej przy pl. Konstytucji 4. Wstęp wolny.

Od 8 do 22 maja wystawa prezentowana będzie w Domu Kultury „Rakowiec” przy ul. Wiślickiej 8. Między 24 maja a 11 czerwca obejrzeć ją będzie można w Warszawskiej Galerii Ekslibrisu przy ul. Grójeckiej 109.  Od 19 czerwca do 2 lipca zobaczyć ją będzie można w Urzędzie Dzielnicy Ochota przy ul. Grójeckiej 17A.

Fragment projektu Plant na Ochocie

Wystawa jest współfinansowana przez Urząd Dzielnicy Warszawa – Ochota. Patroni medialni: „Architektura Murator”, „Res Publica Nowa”, Archimania.pl.

Źródło: hwstudio.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa