Zostań współwydawcą Magazynu Miasta!

Chcemy, aby Magazyn Miasta był najlepszym miejskim pismem w Polsce. Twórzmy go razem. Zostań naszym współwydawcą! Wesprzyj najbliższy numer “Woda w mieście”.


Chcemy, aby Magazyn Miasta był najlepszym miejskim pismem w Polsce. Twórzmy go razem. Zostań naszym współwydawcą! Wesprzyj najbliższy numer “Woda w mieście”, który ukaże się 16 czerwca.

Pomóc możecie na kilka sposobów:

♥ Przekażcie dowolną kwotę na konto Fundacja Res Publica im. H. Krzeczkowskiego 81 2490 0005 0000 4600 1079 9918 z dopiskiem „Magazyn Miasta #13. Woda w mieście”,

♥ Zastanówcie się, czy możecie kupić nowy numer Magazynu Miasta już teraz. Skorzystajcie z naszej księgarni – zapłaćcie za MM lub od razu wykupcie prenumeratę na najbliższy rok.

♥ Pomyślcie, czy nie znacie kogoś, kto mógłby zaangażować się jeszcze bardziej i np. wykupić u nas reklamy. Jesteśmy niszowym pismem, ale z gronem świetnych czytelników. Pamiętajcie, że docieramy do najciekawszych umysłów miejskiego świata w Polsce – liderów opinii, decydentów i praktyków. Może ktoś właśnie potrzebuje pomocy w zdobyciu ich uwagi?

wspieramMM

W ciągu 3 lat wydaliśmy 12 numerów Magazynu Miasta – jedynego w kraju interdyscyplinarnego magazynu o sprawach miejskich. Poruszaliśmy w nich najważniejsze tematy, takie jak zrównoważony transport, mieszkalnictwo, starzejące się miasta, migracje, kultura i wyzwania związane z rozwojem wspólnot lokalnych. Relacjonowaliśmy przebieg najciekawszych konferencji z kraju i ze świata. Dla wielu z naszych czytelników staliśmy się głównym źródłem wiedzy o tym, co dzieje się na świecie w kontekście rozwoju miast i metropolii.  Prowadziliśmy przy tym własne badania w obszarach, w których brakuje nam w Polsce wiedzy. Udało nam się stworzyć dobre pismo. Z numeru na numer powiększało się grono naszych czytelników – urzędników, samorządowców, architektów, naukowców, dziennikarzy, artystów, kuratorów i aktywnych mieszkańców. Wspólnie tworzymy środowisko, które zmienia nasze miasta.

Dzisiaj zapraszamy Was do jeszcze większego zaangażowania się w tworzenie Magazynu Miasta. Chcemy zbudować największą w Polsce miejską redakcję i wspólnie decydować o najważniejszych kwestiach – przyszłości papierowego wydania czy wyborze głównych tematów kolejnych numerów.

Proces uspołecznienia Magazynu Miasta będzie toczył się przez najbliższy rok. Ale wsparcia i zaangażowania naszych czytelników potrzebujemy już teraz. Nasze myślenie o przyszłości Magazynu Miasta skomplikował brak dotacji od Ministra Kultury. Nagle okazało się, że zamiast myśleć o rozwoju, powinniśmy raczej skupić się na przetrwaniu. Nie poddaliśmy się jednak fali nadchodzącej dobrej zmiany i przygotowaliśmy materiał do kolejnego numeru – tym razem o roli wody w mieście.

Przekonaliśmy Ambasadę Holandii do sfinansowania części prac nad tym wydaniem. Uwierzyliśmy, że damy radę i zdecydowaliśmy się na wcielenie w życie naszego pomysłu stworzenia zaangażowanej społeczności – współwydawców Magazynu Miasta. 

Zrzut ekranu 2016-05-11 o 10.29.21

Jeżeli więc uważacie, że potrzebujemy Magazynu Miasta w Polsce, pomóżcie nam w realizacji naszych planów. Zacznijmy od najprostszej rzeczy – wydajmy wspólnie najbliższy numer. Wciąż brakuje nam 20 tysięcy złotych na skład, druk, wynagrodzenia autorskie i przygotowanie wersji na czytniki. Chcemy także przygotować stronę internetową na większą aktywność naszych czytelników.

Na co przeznaczymy 20 tys. złotych?

  • 12 tysięcy – druk
  • 5 tysięcy – skład numeru, przygotowanie materiałów promocyjnych
  • 1 tysiąc – przygotowanie wersji na czytniki
  • 3 tysiące – wynagrodzenia autorskie

Miasta_13_2Niebawem poprosimy Was także o wypełnienie ankiety czytelniczej, żeby dowiedzieć się, jakiego Magazynu Miasta chcecie w przyszłości i ustalić zasady działania naszej uspołecznionej redakcji.

Mamy nadzieję, że to początek nowego rozdziału w życiu Magazynu Miasta. Tym razem jego głównym bohaterem będziecie Wy. Dacie radę

Pokażmy, że miastomaniaków w Polsce jest multum i zmieniajmy razem nasze miejskie życie na lepsze, przyjemniejsze i zdrowsze dla wszystkich!

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa