Miasto / Miejsce / Praca

Zostań naszym autorem lub nakręć film i poleć z Magazynem Miasta do Budapesztu!


Ruszamy z nowym działem Miasto / Miejsce / Praca. Przyjrzymy się w nim polskim i zagranicznym miastom i odpowiemy na pytanie, jak są kształtowane współczesne przestrzenie pracy i jak praca zmienia przestrzeń do życia w mieście. Zapraszamy Was do współpracy!

Przed wakacjami ogłosiliśmy pomysł na uspołecznienie redakcji. Chcieliśmy otworzyć się na rady i pomysły naszych czytelników na Magazyn Miasta. Przygotowaliśmy też ankietę czytelniczą, żeby wiedzieć, co Wam się podoba, a co powinniśmy naprawić. Dostaliśmy ponad 100 wypełnionych skrupulatnie ankiet pełnych świetnych pomysłów i konstruktywnej krytyki. Często pisaliście, że chcielibyście dołączyć do grona autorów kwartalnika. Postanowiliśmy więc wprowadzić ten postulat w życie.

Przez najbliższe trzy miesiące w nowym dziale zajmiemy się trzema głównymi ścieżkami tematycznymi: historią dzielnic biznesowych, topografią pieniądza i pracą niewidzialną. Poszukamy m.in odpowiedzi na pytania:

  • Jaka jest specyfika polskich dzielnic, enklaw pracy?
  • Od czego zależy wysoka jakość przestrzeni pracy?
  • Czy mamy do czynienia ze zmianą modelu korzystania z miejskiej przestrzeni pracy?
  • Kim są niewidzialni pracownicy polskich miast anno domini 2016?

Ruszając z działem Miasto / Miejsce / Praca zapraszamy Was do współpracy w jego tworzeniu.

ZOSTAŃ AUTORKĄ/ AUTOREM

Zapraszamy Was do współtworzenia działu. Jeśli uważacie, że macie pomysły na ciekawe teksty powiązane z tymi wątkami, przyślijcie konspekty (max. 2 tys. znaków ze spacjami). Na ich podstawie wybierzemy autorów, których zaprosimy do dalszej współpracy, a ich teksty zostaną opublikowane na naszej stronie www lub w kolejnych numerach Magazynu Miasta.

Na podstawie konspektu będziemy oceniać zarówno umiejętność konstruowania tekstu, jak i umiejętności pisania. To musi być Wasza wizytówka!

Prosimy o przesyłanie konspektów na adres: miastopraca@magazynmiasta.pl

Zgłoszenia pierwszej tury tekstów przyjmujemy do 30 listopada (włącznie) do godziny 23:59.

NAKRĘĆ FILM i pojedź z Magazynem Miasta do Budapesztu

Nie każdy dobrze włada słowem, więc możecie wypowiedzieć się też poprzez obraz. Jeśli macie poniżej 30 lat, przygotowaliśmy też dla Was dodatkową możliwość współpracy. Ogłaszamy konkurs na 1-minutowy film nakręcony telefonem komórkowym. Pokażcie w nim nieoczywiste oblicze przestrzeni pracy w mieście.

Trójka autorów najciekawszych realizacji zostanie przez nas zaproszona do Budapesztu, w którym pozna lokalnych aktywistów miejskich.

Zasady są proste:

  • autorzy filmu < 30 lat

Film musi:

Na Wasz materiał czekamy do 30 listopada!

mindspace szorolap

Konkurs organizujemy wraz z węgierską fundacją Mindspace w ramach projektu „City through your eyes”.

Fot. Sarah Stierch, flickr

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa