Krańce Internetu: Ameryka

Koniec listopada to w Internecie szczególna data. Na ten czas przypadają dwa istotne wydarzenia: amerykańskie Święto Dziękczynienia i Black Friday. Oba zasilają Sieć strumieniem interesujących filmów. Wybraliśmy dla Was dwa, które pokazują Amerykę w pigułce. […]


Koniec listopada to w Internecie szczególna data. Na ten czas przypadają dwa istotne wydarzenia: amerykańskie Święto Dziękczynienia i Black Friday. Oba zasilają Sieć strumieniem interesujących filmów. Wybraliśmy dla Was dwa, które pokazują Amerykę w pigułce.

Patryk Wiśniewski

635526860590230582-pregnant-turkey

Lubimy się porównywać z nowym, wspaniałym światem. Tam jest lepiej. Benzyna jest tańsza, płaca minimalna wyższa, prezydent jest Afroamerykaninem, w niektórych stanach zalegalizowali marihuanę. Raj na Ziemi – bez dwóch zdań. Dlatego dobrze jest sobie obejrzeć filmy z Black Friday, czyli tradycyjnego dnia wyprzedaży. Stawka niby inna, bo jednak 50-calowe płaskie telewizory to nie gumowe buty „Crocs”, ale zachowanie ludzi pozostaje bez zmian.

Ameryka – w pamięci rysuje się sylwetka kowboja z reklam papierosów Marlboro. Twardo stawia na swoim. Nie idzie na kompromis, bo kompromisem jest kula z Colta. Z drugiej strony, powiedzmy sobie szczerze, Amerykanie to naród półgłówków. Tak przynajmniej wynika z filmów na YouTube. Czy widzieliście kiedyś indyka – lub jakiekolwiek inne ptactwo – w ciąży? No właśnie…

Skoro jesteśmy już przy religii, możemy odwołać się do znanej sentencji, Karola Marksa, który nazywał religię opium dla ludu. Wielu ludziom wiara pomaga w cierpieniu, ale wielu też dostarcza radości. Pewien pastor zaprosił „stare panny” ze swojej parafii na plażę. Tam poproszono je o rozebranie się, a następnie kapłan pocałował je tam, gdzie kończą się plecy – na znak tego, że szybko uda im się znaleźć bogatego męża. De gustibus non est disputandum. Tym zakończymy ten szalony tydzień.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa