Krajowa Polityka Miejska

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało na swoich stronach pierwszy projekt Krajowej Polityki Miejskiej. To kolejny etap prac nad stworzeniem dokumenty określającego istotne cele rządu w tworzeniu i realizacji polityki wobec miast i obszarów miejskich. Ministerstwo […]


Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju opublikowało na swoich stronach pierwszy projekt Krajowej Polityki Miejskiej. To kolejny etap prac nad stworzeniem dokumenty określającego istotne cele rządu w tworzeniu i realizacji polityki wobec miast i obszarów miejskich. Ministerstwo przekonuje, że ten projekt stanowi materiał roboczy do dyskusji z partnerami – resortami, instytucjami rządowymi, samorządami i ich organizacjami, partnerami społecznymi i gospodarczymi oraz ekspertami, a ostateczna wersja Krajowej Polityki Miejskiej zostanie opracowana i przedstawiona w ostatnim kwartale 2014 r.

Projekt Krajowej Polityki Miejskiej można pobrać TUTAJ.

Przy lekturze projektu KPM warto także zapoznać się z poprzednimi wersjami tego dokumentu – TUTAJ można pobrać wersję z lipca 2013 r., a TUTAJ z maja 2012 r.

Przypominamy, że Res Publica Nowa od początku była zaangażowana w prace nad tym dokumentem. Swoje uwagi zgłaszaliśmy zarówno przez Kongres Ruchów Miejskich, jak i powołany z naszej inicjatywy Parlamentarny Zespół ds. Polityki Miejskiej. Koncentrowaliśmy się także na roli kultury w rozwoju miasta – w pierwszej wersji dokumentu kultura była wymieniana tylko jako jedna z usług publicznych wpływających na jakość życia mieszkańców. W najnowszej wersji dokumentu udało się umieścić kulturę jako istotny czynnik mający wpływ funkcjonowanie miasta i tworzenie jego społeczności.

TUTAJ można zaś przeczytać wywiad z Piotrem Żuberem, który kierował pracami nad pierwszymi wersjami Krajowej Polityki Miejskiej. Niebawem na naszych stronach opublikujemy rozmowę o jej najnowszej odsłonie.

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju podaje również, że prace nad nowym projektem Krajowej Polityki Miejskiej zaczną się już 7 kwietnia konferencją w siedzibie Ministerstwa.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa