Porozmawiajmy o kulturze, rozwoju i Olsztynie!

13 czerwca podczas Pikniku z Kłobukiem w Olsztynie będziemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, co na kulturalnej mapie miasta jest dla nich najważniejsze.


Piknik to fantastyczny moment na chwilę refleksji. Trudno o lepszą okazję do rozmowy o miejskiej kulturze, tym bardziej, że właśnie powstaje strategia dotycząca jej rozwoju. Nie może w niej zabraknąć głosu mieszkańców! Dlatego na Kłobuku będziemy mieli oczy i uszy otwarte na sugestie, co na kulturalnej mapie Olsztyna jest dla nich najważniejsze. Wszystko to, co usłyszymy stanie się zaś podstawą do tego, byśmy mogli poprzez kulturę uczynić Olsztyn lepszym miejscem do życia.

Wierzymy, że to właśnie kultura sprawia, że miasto jest czymś więcej niż tylko zbiorem ulic, budynków, parków i wędrujących pomiędzy nimi mieszkańców. Będziemy więc zachęcać do chwalenia i konstruktywnej krytyki, opisywania swoich miejsc kultury w Olsztynie i zaznaczania ich na mapie, a także do wyrażania swojej opinii w anonimowych ankietach.

Spotkanie na pikniku jest kolejnym elementem działań w ramach procesu „Kultura. Rozwój. Olsztyn” prowadzonych od listopada 2014 roku przez zespół „DNA Miasta” wraz z władzami Olsztyna i Narodowym Centrum Kultury. Celem procesu jest stworzenie nowego dokumentu strategicznego dotyczącego rozwoju polityki kulturalnej miasta. Konkretne zapisy strategii powstaną w lipcu, z mieszkańcami będą konsultowane we wrześniu.

maladnaolsztyn

Więcej szczegółów o Pikniku z Kłobukiem można znaleźć na stronie oraz na facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa