Zostać wydawcą

Transport publiczny, wspólnoty miejskie, przestrzenie publiczne, miasta przyszłości, polityka kulturalna, społeczna odpowiedzialność biznesu – tym tematom poświęcany jest Magazyn Miasta.


Teraz można wesprzeć wydanie nowego numeru o wodzie w mieście. Do 10 czerwca redakcja zbiera fundusze od czytelników.

Finansowanie społeczne, czyli crowdfunding, działa już w Polsce od lat i wykorzystywane jest do zbierania środków np. na powstanie filmów czy akcje humanitarne. Tym razem można zostać współwydawcą pisma. Jak deklaruje redakcja, to pierwszy krok do uspołecznienia Magazynu Miasta nie tylko pod względem finansowym. – Chcemy zbudować największą w Polsce miejską redakcję i wspólnie decydować o najważniejszych kwestiach, takich jak przyszłość papierowego wydania czy wybór głównych tematów kolejnych numerów – mówi Marta Żakowska, redaktor naczelna Magazynu Miasta.

W wyniku braku dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego redakcja Magazynu Miasta boryka się z chwilowymi problemami finansowymi w związku z wydaniem kolejnego numeru. Dzięki wsparciu Ambasady Holandii magazyn otrzymał już podstawowe wsparcie. Teraz redakcja postanowiła poprosić czytelników o wpłacanie kwot finansowych na pokrycie 20 tys. złotych kosztów druku, składu i elektronicznego wydania numeru poświęconego wodzie w mieście, którego premierę zaplanowano na 16 czerwca. Do tej pory udało się zebrać 10,5 tys. złotych, a koniec zbiórki upływa 10 czerwca.

Jak można zostać współwydawcą Magazynu Miasta? – Liczymy na to, że miłośnicy tematyki miejskiej pokażą, że los tego tytułu nie jest im obojętny. Można to zrobić na kilka sposobów. Po pierwsze można już teraz zamówić czerwcowy numer o wodzie w mieście lub prenumeratę na cały rok. Po drugie można polecić reklamę w najbliższym numerze zaprzyjaźnionym firmom lub instytucjom. Po trzecie można okazać wsparcie, publikując zdjęcie z numerami Magazynu Miasta i z napisem: #wspieramMM – dodaje Martyna Obarska, wicenaczelna pisma.

Magazyn Miasta jest pierwszym w Polsce interdyscyplinarnym pismem o tematyce miejskiej. Wydawany od 3 lat przez Res Publikę i Instytut Badań Przestrzeni Publicznej jako jedyny magazyn w Polsce zbiera informacje z kraju i świata dotyczące życia w mieście, w tym aktywizacji mieszkańców, terenów zielonych, akwenów wodnych czy radykalnych sposobów zarządzania miastem. Czytają go zarówno architekci, aktywiści, jak i naukowcy, samorządowcy i urzędnicy.

Więcej o akcji można dowiedzieć się na stronie www.magazynmiasta.pl i na portalu Facebook pod hashtagiem #wspieramMM.

Res Publica Nowa