Zapraszamy na nową stronę DNA Miasta

Szanowni Państwo, uruchomiliśmy nową stronę programu DNA Miasta, na której będziemy Państwa informować o postępach w realizacji naszych projektów miejskich. Nowa strona będzie też miejscem, w którym każdy mieszkaniec miasta zainteresowany aktywnym udziałem w tworzeniu […]


Szanowni Państwo,

uruchomiliśmy nową stronę programu DNA Miasta, na której będziemy Państwa informować o postępach w realizacji naszych projektów miejskich. Nowa strona będzie też miejscem, w którym każdy mieszkaniec miasta zainteresowany aktywnym udziałem w tworzeniu jego kultury znajdzie ciekawe i pomocne artykuły.

Tworzymy miejsce, w którym każda osoba i organizacja będzie mogła podzielić się z innymi swoim opiniami i doświadczeniami. Dlatego też zapraszamy do współpracy wszystkich tych, którzy wiedzą, jak skutecznie angażować mieszkańców w kształtowanie kultury w ich mieście.

Już dzisiaj mogą Państwo przeczytać:

W ramach projektu DNA Miasta: Diagnoza przeprowadzamy wywiady z twórcami strategii konkursowych ESK 2016. O kandydaturze i planach Wrocławia można przeczytać w wywiadzie z prof. Adamem Chmielewskim.

W dziale Kultura Miejska zapraszamy do zapoznania się z tekstami o politykach kulturalnych miast. O Poznaniu pisze Lech Mergler, o Toruniu Wojciech Łopaciński i Magdalena Szwechowicz, a warszawską kulturę kufla opisuje Łukasz Hrynkiewicz.

W dziale Demokracja Miejska szukamy dobrych i złych rozwiązań tworzenia polityki kulturalnej miasta przy udziale mieszkańców. Na początek przykład Szczecina oczami Roberta Jurszy.

Zapraszamy zarówno do lektury tekstów, jak i współpracy przy tworzeniu strony www.dnamiasta.pl

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa