Zapraszamy na debatę „Prawo do miasta”

„Res Publica Nowa” i Łokietka 5 zapraszają na debatę „Prawo do Miasta”, która odbędzie się 27 stycznia 2011 (czwartek) o godzinie 18, przy ul. Łokietka 5 we Wrocławiu. W spotkaniu wezmą udział: Krzysztof Dobrowolski, WRO […]


„Res Publica Nowa” i Łokietka 5 zapraszają na debatę „Prawo do Miasta”, która odbędzie się 27 stycznia 2011 (czwartek) o godzinie 18, przy ul. Łokietka 5 we Wrocławiu.

W spotkaniu wezmą udział: Krzysztof Dobrowolski, WRO Art Center www.wrocenter.pl Marcin Drabek, Niewidzialne Miasto www.niewidzialnemiasto.pl, Przemysław Filar, Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia www.tumw.pl, Bartek Lis, Art Transparent www.arttransparent.org, Łukasz Medeksza, Hipermiasto www.hipermiasto.pl, Wojciech Przybylski, “Res Publica Nowa” www.res.publica.pl

Spotkanie poprowadzi Martyna Obarska.

A czym jest prawo do miasta? Niczym innymi jak prawem do decydowania o tym, jak miasto ma wyglądać, czemu miasto ma służyć i jak miasto ma funkcjonować. I to nie tylko podczas wyborów. Nie tylko od święta, gdy władza zaprosi do konsultacji. O prawo do miasta nie powinno się walczyć. To również nie przywilej. To kwestia codzienności.

Artur Celiński, „Res Publika Nowa”

• Kto ma prawo do miasta: przedstawiciele administracji publicznej, mieszkańcy, artyści? • Demokracja: miejska, partycypacyjna, głęboka? • Artysta ma prawo zawłaszczać przestrzeń publiczną?• Czy miasto ma płeć?• Czyja jest przestrzeń publiczna?

Zapraszamy Państwa do włączenia się w dyskusję na temat miasta, przestrzeni publicznej i mechanizmów demokracji miejskiej.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa