Z kulturą na Wschód

W dobie obecnego kryzysu społeczeństwa wielokulturowego trzeba postawić pytanie, czy Europę dzisiaj stać na realizację programu sąsiedzkiego partnerstwa, który nie marginalizuje kultury, czyniąc z niej domenę jedynie państw narodowych. Unia Europejska w długofalowej strategii budowania […]


W dobie obecnego kryzysu społeczeństwa wielokulturowego trzeba postawić pytanie, czy Europę dzisiaj stać na realizację programu sąsiedzkiego partnerstwa, który nie marginalizuje kultury, czyniąc z niej domenę jedynie państw narodowych. Unia Europejska w długofalowej strategii budowania partnerskiego sąsiedztwa powinna znaleźć miejsce dla działań kulturalnych i społecznych.

KONGRES KULTURY PARTNERSTWA WSCHODNIEGO
Lublin, 21-23 października 2011 r.

Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego to pierwsza tego rodzaju inicjatywa współpracy kulturalnej dla Partnerstwa Wschodniego, oferująca przedstawicielom tych krajów szeroką przestrzeń udziału oraz długofalową perspektywę działania. Kongres stanie się platformą wymiany idei, tworzenia narzędzi współpracy i ustanawiania wspólnej reprezentacji na forum europejskim.

W Kongresie wezmą udział artyści, ludzie kultury, przedstawiciele organizacji pozarządowych i samorządów, głównie z krajów Partnerstwa Wschodniego i Unii Europejskiej, a także z Rosji i pozostałych krajów europejskich.

Praca w ramach pierwszego Kongresu będzie skupiała się wokół pięciu tematów: kultura ku niezależności, kultura ku edukacji, kultura ku współistnieniu, kultura ku rozwojowi oraz kultura ku organizacji. Będą one analizowane podczas dwudniowych cyklów „Myślarni” (sesje dyskusyjne) i „Majsterni” (sesje warsztatowe), a ich podsumowanie przyjmie formę Rekomendacji Kongresu.

Kongres Kultury Partnerstwa Wschodniego, który odbędzie się w Lublinie w dniach 21-23 października 2011 r., realizowany jest przez Miasto Lublin i Fundację Trans Kultura, współfinansowany przez MSZ, przy współpracy Centrum Kultury w Lublinie, Miasta Lwów i Miasta Tbilisi, Instytutów Polskich w Kijowie, Mińsku i Bukareszcie oraz Fundacji Pogranicze w Sejnach.

Uczestnictwo w Kongresie jest bezpłatne, jedynym warunkiem jest rejestracja za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego pod adresem: Formularz zgłoszeniowy

Res Publica Nowa jest partnerem kongresu.

Program na stronie organizatora.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa