XXIV Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju

W dniach 2-4 września 2014 odbędzie się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Organizowana od ponad 20 lat konferencja jest najważniejszym spotkaniem liderów świata politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Obrady tegorocznej konferencji odbędą się pod hasłem "Pokryzysowy świat – czas […]


W dniach 2-4 września 2014 odbędzie się Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdroju. Organizowana od ponad 20 lat konferencja jest najważniejszym spotkaniem liderów świata politycznego i gospodarczego w Europie Środkowo-Wschodniej. Obrady tegorocznej konferencji odbędą się pod hasłem „Pokryzysowy świat – czas nowych liderów”.

logo forum

Do Krynicy od ponad dwudziestu lat na początku września przybywają politycy, ludzie nauki i biznesu z całego świata. Podczas trzech dni konferencji odbywa się ponad 150 wydarzeń: paneli dyskusyjnych, bloków tematycznych, prezentacji raportów. W Krynicy padają ważne deklaracje makroekonomiczne tak dotyczące polityki gospodarczej państw, jak i te dotyczące kierunków rozwoju, czy strategii biznesowych najważniejszych instytucji finansowych czy przedsiębiorstw. Podczas sesji otwierającej ubiegłoroczne Forum  Premier Donald Tusk zapowiedział „nowy plan dla Polski”, na czas po kryzysie, który ma zapewnić szybki wzrost gospodarczy. Największe polskie i zagraniczne media, zgodnie oceniły, że premier na Forum Ekonomicznym zakończył kryzys w Polsce.

Obrady tegorocznej konferencji będą szczególne ze względu na rocznice 25 lat początku transformacji w Europie Środkowej, a także 10-lecia Polski w Unii Europejskiej. Rocznice będą stanowić punkt wyjścia do dyskusji, w których udział zapowiedzieli czołowi europejscy politycy i intelektualiści – Karel Schwarzenberg, Przewodniczący Komisji do Spraw Zagranicznych; Jose Luis Zapatero, Premier Hiszpanii (2004-2011); Andrius Kubilius Premier Litwy w latach 1999–2000 i 2008–2012; Luigi Ippolito, Szef Działu Zagranicznego Corriere della Sera; Joerg Lau, Publicysta Tygodnika Die Zeit.

Forum to jednak przede wszystkim debaty o gospodarce.  W tym roku interesująco zapowiadają się debaty poświęcone tak wychodzeniu z kryzysu, jak i wyzwaniach stojących przed sektorami finansowym czy bankowym. Udział w nich zapowiedzieli m.in. Prezesi Banków Centralnych – Czech Miroslav Singer, Wegier Gyorgyi Matolscy, Chorwacji Boris Vujčić, Macedonii  Dimitar Bogov, a także Valentin Lazea, Główny Ekonomista, Banku Narodowego Rumunii i Prezes Komisji Nadzoru Finansowego Andrzej Jakubiak.

Partnerami, we współpracy z którym tworzony jest program Forum, są największe europejskie firmy, cenione ośrodki analityczne zajmujące się tematyką gospodarczą, a także opiniotwórcze europejskie media.

„Res Publica Nowa” oraz  „Visegrad Insight” są partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na stronie Forum.

 

Donald Tusk. Fot. Materiały organizatora
Donald Tusk. Fot. Materiały organizatora

„Res Publica Nowa” oraz  „Visegrad Insight” są partnerem medialnym wydarzenia.

Więcej informacji na www.forum-ekonomiczne.pl.

 

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa