Wykłady otwarte PAH

Polska Akcja Humanitarna i Res Publica Nowa zapraszają na kolejny wykład z cyklu Otwartych Wykładów PAH pt. „The Legacy of Colonialism and The European Union”, który wygłosi Gerard McCann z St. Mary’s University College z […]


Polska Akcja Humanitarna i Res Publica Nowa zapraszają na kolejny wykład z cyklu Otwartych Wykładów PAH pt. „The Legacy of Colonialism and The European Union”, który wygłosi Gerard McCann z St. Mary’s University College z Queen’s University w Belfaście.

Wykład poświęcony będzie problematyce ewoluujących powiązań pomiędzy niektórymi państwami Unii Europejskiej a ich dawnymi koloniami oraz tematyce postkolonialnej równowagi sił. Ukazana zostanie ewolucja polityki rozwojowej… UE oraz jej wpływ na sytuację w kilku najbardziej potrzebujących państwach globalnego Południa. Analizie poddane zostaną inicjatywy podjęte w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy byłymi koloniami i państwami członkowskimi UE. Podjęta zostanie również tematyka dotychczasowych działań mających na celu stworzenie niezależnego systemu pomocy rozwojowej. Zostaną także zaprezentowane potencjalne rozwiązania mające umożliwić stworzenie bardziej wyrównanych stosunków pomiędzy Unią Europejską a jej byłymi koloniami.

Wykład odbędzie się w języku angielskim.

Gerard McCann jest wykładowcą europeistyki i geografii na Uniwersytecie St. Mary i Uniwersytecie Queen’s w Belfaście. Jest kierownikiem projektu Wymiar Globalizacji w Edukacji i koordynuje inicjatywy współpracy z uczelniami w Zambii, Kenii i Palestynie. Szeroko opisywał również politykę rozwoju i edukacji w Unii Europejskiej.

Miejsca wykładów:

Poznań, 14 grudnia 2010, godz. 13.15, Uniwersytet Ekonomiczny, budynek B, sala 211B

Toruń, 15 grudnia 2010, godz. 15.00, Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Katedra Międzynarodowych Stosunków Politycznych, sala 310

Warszawa, 16 grudnia 2010, godz. 13.30, Szkoła Główna Handlowa, budynek główny, sala 233

facebook

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa