W Pradze porozmawiamy o lepszych miastach

20-21 czerwca w Pradze odbędzie się konferencja reSITE, na której obecna będzie redakcja Res Publiki Nowej. Podczas konferencji ponad 50 ekspertów z Europy Środkowej i goście z całego świata będą dyskutować o przyszłości przestrzeni publicznej, […]


20-21 czerwca w Pradze odbędzie się konferencja reSITE, na której obecna będzie redakcja Res Publiki Nowej. Podczas konferencji ponad 50 ekspertów z Europy Środkowej i goście z całego świata będą dyskutować o przyszłości przestrzeni publicznej, nowoczesnym zarządzaniu miastami, smart designie i współczesnej urbanistyce. O programie DNA Miasta opowie Artur Celiński.

Konferencja jest częścią wielkiego praskiego Festiwalu reSITE, który rozpoczyna się 19 czerwca i potrwa przez pięć dni. W ramach programu reSITE zaplanowano wystawy, imprezy, koncerty, projekcje filmowe, warsztaty designu, spacery architektoniczne i wycieczki rowerowe. Celem festiwalu jest uwolnienie kreatywności mieszkańców, stworzenie warunków do otwartego dialogu między artystami, projektantami, biznesmenami i politykami oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak ulepszyć współczesne miasta i poprawić w nich jakość życia.

ND1

Praski festiwal wzorem takich miast jak Kopenhaga czy Nowy Jork zaprasza do współpracy również zagranicznych ekpertów. Wsród gości są m.in.: duński architekt Winy Maas, kolumbijski polityk i urbanista Enrique Peñalosa (jeden z dwóch słynnych burmistrzów Bogoty) czy amerykański urbanista Alexandros E. Washburn.

Konferencja reSITE to okazja do spotkania przedstawicieli różnych dyscyplin i zastanowienia się nad tym, jak wspólnie dokonać pozytywnych zmian w przestrzeni publicznej.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa