V seminarium miejskie: Wszyscy będziemy starzy

Grupa ŁAP Przestrzeń i zespół DNA Miasta zapraszają na ostatnie w tym roku seminarium poświęcone warszawskiej przestrzeni publicznej. Tym razem zastanowimy się nad tym, w jaki sposób przestrzeń ta jest postrzegana i użytkowana przez ludzi […]


Grupa ŁAP Przestrzeń i zespół DNA Miasta zapraszają na ostatnie w tym roku seminarium poświęcone warszawskiej przestrzeni publicznej. Tym razem zastanowimy się nad tym, w jaki sposób przestrzeń ta jest postrzegana i użytkowana przez ludzi starszych.

———————————————————TERMIN: środa 8 czerwca, godz. 19

MIEJSCE: redakcja Res Publiki Nowej, Gałczyńskiego 5———————————————————

Czy ludzi starsi stykają się z barierami w dostępie do przestrzeni?

Czy mają swoje miejsca w Warszawie?

Czy bywają traktowani jak intruzi?

Czy istnieją różnice pokoleniowe w podejściu do przestrzeni Warszawy? Jakie znaczenia nadają jej ludzie starsi?

Naszymi gośćmi będą:

Dr Joanna Zalewska, Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, ekspertka Instytutu Spraw Publicznych. Jej zainteresowania badawcze dotyczą zagadnienia: zmiany kulturowe a przebieg życia starszego pokolenia.

oraz uczestniczki projektu badawczego dotyczącego starości zrealizowanego w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UW pod kierunkiem Joanny Zalewskiej w latach 2005-07:

Katarzyna Kolibabska, absolwentka Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Od trzech lat na Uniwersytecie Trzeciego Wieku SGH uczy seniorów, jak korzystać z komputera i Internetu. Prowadziła badania etnograficzne o strategiach odmładzających starszego pokolenia.

Małgorzata Rutkowska, absolwentka Wydziału Psychologii UW i Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW. Prowadzi analitycznie zorientowaną psychoterapię indywidualną i grupową, grupy wsparcia i szkolenia. Zajmuje się badaniami nad komunikacją interpersonalną, metodologią badań społecznych, psychologią organizacji, profilaktyką mobbingu w pracy i wypalenia zawodowego.

Prowadzenie: Maria Dębińska

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną wyniki etnograficznych badań terenowych przeprowadzony w ramach projektu.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa