Rosyjska propaganda na nowojorskich autobusach

Rusłana Łyżyczko na blogu w ukraińskiej „Prawdzie” udowadnia, że Rosja finansuje propagandową wystawę i jej kampanię reklamową w Nowym Jorku. Autobusy i stacje metra Wielkiego Jabłka zostały niedawno oklejone reklamami, które pytają: „Syria, Ukraina... kto […]


Rusłana Łyżyczko na blogu w ukraińskiej „Prawdzie” udowadnia, że Rosja finansuje propagandową wystawę i jej kampanię reklamową w Nowym Jorku.

Autobusy i stacje metra Wielkiego Jabłka zostały niedawno oklejone reklamami, które pytają: „Syria, Ukraina… kto następny?”. To reklama wystawy „Materiał Dowodowy”, na którą można wejść za darmo. –  Unikalne zdjęcia, przedmioty i filmy. Cała prawda o krajach ogarniętych wojną domową – zachęcają plakaty.

Rusłana Łyżyczko, była tancerka i piosenkarka, a później deputowana do ukraińskiego parlamentu i uczestniczka demonstracji na Majdanie, na swoim blogu pyta: „Kto zorganizował tę wystawę i zapłacił za kampanię reklamową nie mniej niż milion dolarów?”

fot. "Pravda"
fot. „Українська правда”

Odpowiada, korzystając z internetowego narzędzia „Who is?”, pozwalającego przejrzeć informacje o wskazanej domenie internetowej. W przypadku strony material.evidence.com pojawiało się imię i nazwisko Swietłany Zacharowej. To również była tancerka – primabaleria Teatru „Bolszoj”, która publicznie przyznaje się do poparcia dla rosyjskich władz. W marcu tego roku jej podpis znalazł się pod listem poparcia rosyjskich artystów dla działań prezydenta Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

– Apeluję do wszystkich wolno myślących ludzi w Ameryce, by powstrzymali wirus Putina przed rozprzestrzenianiem się w samym sercu Ameryki – apeluje na końcu swojego wpisu Łyżyczko.

Informacja o wpisie szybko rozprzestrzenia się w internecie – na Twitterze udostępniła ją m.in. Anne Applebaum.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa