Rewitalizacja, partycypacja i innowacje miejskie. Międzysektorowa konferencja na UW
Trwa rejestracja na międzynarodową, interdyscyplinarną konferencję prezentującą efekty współpracy między przedstawicielami lokalnych społeczności a środowiskiem biznesowym, uczelniami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 października, rejestracja trwać będzie do wyczerpania puli […]
Trwa rejestracja na międzynarodową, interdyscyplinarną konferencję prezentującą efekty współpracy między przedstawicielami lokalnych społeczności a środowiskiem biznesowym, uczelniami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 października, rejestracja trwać będzie do wyczerpania puli wolnych miejsc. Res Publica Nowa jest partnerem wydarzenia i razem z Magazynem Miasta sprawuje patronat medialny nad konferencją.
Głównym celem dwudniowej konferencji City Partnerships jest zaprezentowanie możliwości, jakie daje współpraca międzysektorowa przy planowaniu działań w mieście. Eksperci z Polski i zagranicy (m.in. wiceprezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski, prof. Wiesław Gdowicz z ASP w Katowicach, Kuba Snopek z moskiewskiego Strelka Institute for Media) zaprezentują najciekawsze realizacje. Uczestnicy wezmą udział w specjalistycznych warsztatach oraz otrzymają praktyczną wiedzę z zakresu budowania parterstwa.
Inicjatywa ma połączyć środowiska przedsiębiorców prywatnych, organizacji pozarządowych, instytucji naukowych i podmiotów publicznych. Do udziału są zapraszani przedstawiciele każdego z sektorów, niezależnie od pozycji, jaką w nim zajmują.
Dyskusje panelowe będą dotyczyć form i zasad budowania partnerstwa, zarówno tych najbardziej formalnych (związanych z prawodawstwem krajowym i europejskim), jak i tych podejmowanych w ramach inicjatyw oddolnych. Pod lupą znajdą się modele współpracy międzysektorowej i projekty zrealizowane do tej pory. Warsztaty sprowokują uczestników do międzybranżowej wymiany pomysłów i opinii w oparciu o prezentację już zrealizowanego projektu międzysektorowego.
W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-20 szczególną wagę będą miały projekty realizowane w miastach w ramach partnerstwa międzysektorowego. Powstaną też nowe formy nawiązywania takich partnerstw – programy, w ramach których będzie można wspólnie ubiegać się o środki na realizację zamierzonych celów. Organizatorzy konferencji mają nadzieję, że przyczyni się ona do wypracowania zasad przyszłej współpracy i zainicjuje szereg dobrych praktyk związanych z promocją i realizacją projektów podejmowanych wspólnie przez przedstawicieli różnych sektorów w miastach.
Więcej informacji, w tym formularz rejestracyjny, szczegółowy program i opis warsztatów dostępne na stronie: citypartnerships.org, profilu oraz stronie wydarzenia.
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Kulturotwórcze Miastodwa / Studenci Lokalnie! / Laboratorium EE / EUROREG UW / Koło Naukowe ReArchitektury