Res Publica w Kijowie

W dniach 7-9 października 2011 r. w Kijowie redakcja Res Publiki Nowej zaprasza na II Konferencję Partnerstwa Wolnego Słowa pt. „Czemu służy wolność opinii?”. To drugie, coroczne spotkanie przedstawicieli czasopism o tematyce kulturalnej i intelektualnej z krajów […]


W dniach 7-9 października 2011 r. w Kijowie redakcja Res Publiki Nowej zaprasza na II Konferencję Partnerstwa Wolnego Słowa pt. „Czemu służy wolność opinii?”.

To drugie, coroczne spotkanie przedstawicieli czasopism o tematyce kulturalnej i intelektualnej z krajów byłego ZSRR. W tym roku w wydarzeniu bierze udział 35 czasopism z Ukrainy, Białorusi i Polski. Impreza organizowana jest w ramach polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

Głównym tematem konferencji jest pytanie o przemiany opinii publicznej. Jaki pożytek z wolności słowa? Jak ustrzec się takich narzędzi stanowiących o kontroli jednego człowieka nad drugim? Co zrobić, by znowu nie stała się ona codziennością? Czy da się to zjawisko na dobre wykorzenić albo jak zrobić z niego użytek? Czy cenzura walczy z nami czy my z nią? Jaka jest temperatura wrzenia Internetu? To zagadnienia, o które redaktorzy najciekawszych czasopism z regionu będą spierać się przy okrągłym stole w Centrum Badań Kultury Wizualnej Akademii Mohylańskiej w Kijowie.

Publikujemy również szczegółowy opis oraz program konferencji.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Polskiej Prezydencji oraz przez Europejskie Centrum Solidarności.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Jeden komentarz “Res Publica w Kijowie”

Skomentuj

Res Publica Nowa