Res Publica partnerem tegorocznych Igrzysk Wolności

Miło nam znaleźć się w gronie partnerów tegorocznych Igrzysk Wolności, które odbędą się w Łodzi w dniach 10-12 września 2021, w EC1 w Łodzi (ul. Targowa 1/3). Szczegółowy program tegorocznej edycji Igrzysk Wolności „Nowa umowa społeczna” już teraz dostępny jest na […]


Miło nam znaleźć się w gronie partnerów tegorocznych Igrzysk Wolności, które odbędą się w Łodzi w dniach 10-12 września 2021, w EC1 w Łodzi (ul. Targowa 1/3).

Szczegółowy program tegorocznej edycji Igrzysk Wolności Nowa umowa społeczna już teraz dostępny jest na stronie internetowej organizatorów.
My szczególnie polecamy uwadze sesję pt. „Zderzenie generacji. Jak ułożyć świat zdominowany przez seniorów?”, którą organizujemy i w której wraz z Adamem Pustelnikiem – wiceprezydentem Łodzi, Frankiem Sterczewskim – aktywistą miejskim i posłem na Sejm IX kadencji, Joanną Tyrowicz – profesor UW, związana z FAME|GRAPE oraz Kają Zapędowską-Kling – doktor nauk społecznych UŁ, członkinią Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego, zastanowimy się czy da się poukładać świat będący do przyjęcia dla wszystkich – młodych i starych. Sesję moderuje Tomasz Kasprowicz – wiceprezes Fundacji Res Publica, redaktor w „Liberté!” oraz „Res Publiki Nowej”.
Wszystkie wydarzenia Igrzysk transmitowane będą również online na naszej stronie internetowej i na Facebooku organizatorów – za darmo i bez konieczności rejestracji. Jeśli zaś ktoś zechce wybrać się do Łodzi, to zakup biletów jest możliwy tutaj: https://sklep.liberte.pl/bilety/
Transmisja live

Res Publica Nowa