REPORTAŻ: TRANSFORMACJA?

10 maja 2010 r., godz. 17.00, Redakcja Res Publiki Nowej (Gałczyńskiego 5) Res Publica Nowa i Instytut Reportażu zapraszają na debatę o przyszłości reportażu. W jakim kierunku podąża współczesny reportaż? Czy jest jeszcze w Polsce […]


10 maja 2010 r., godz. 17.00, Redakcja Res Publiki Nowej (Gałczyńskiego 5)

Res Publica Nowa i Instytut Reportażu zapraszają na debatę o przyszłości reportażu. W jakim kierunku podąża współczesny reportaż? Czy jest jeszcze w Polsce zapotrzebowanie na ambitne reportaże, które pokazują to, co dotychczas nieodkryte i obce? Czy nasze zainteresowanie innymi zaspokajają seriale, reality show, internet i dostępne dla wszystkich podróże? Co dzisiaj pragnie pokazać reportaż? Jaka misja przyświeca jego twórcom?

Interesuje nas równie forma i metody, jakimi dzisiaj posługują się twórcy. Czy ich praca zmieniła się w porównaniu do poprzednich lat? Co jest dla nich bardziej istotne – przekazanie informacji, czy praca nad artystycznym wymiarem swoich dzieł?

Zaprosiliśmy mistrzów w swoich dziedzinach:

Bartosza Konopkęreżysera, filmoznawcę, w 2010 roku nominowanego do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”

Katarzynę Michalakdziennikarkę Radia Lublin, dwukrotną zdobywczynię najważniejszej na świecie nagrody dla twórców reportażu radiowego „Prix Italia”

Wojciecha Tochmana reportera, pisarza tłumaczonego na wiele języków, współzałożyciela Instytutu Reportażu, dwukrotnego finalistę nagrody literackiej NIKE

debatę będzie prowadził

Max Cegielskidziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, zdobywca nagrodyim. Beaty Pawlak w 2009 r. za książkę “Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu”

Zapraszamy 10 maja 2010 r., o godz. 17.00 do siedziby kwartalnika „Res Publica Nowa” (ul. Gałczyńskiego 5).

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa