Radykalność miejskiej sprawy. Premiera książki Justina McGuirka „Radykalne miasta”

Zapraszamy na dyskusję o radykalności miejskiej sprawy. Okazją do spotkania jest premiera książki Justina McGuirka „Radykalne miasta” wydanej przez Fundację Bęc Zmiana i Res Publikę.


Jak wyglądają dzisiaj modernistyczne miasta przyszłości? Czego architekci mogą nauczyć się od mieszkańców slumsów? W książce „Radykalne miasta” Justin McGuirk pokazuje efekty realizacji tych idei: modelowe chilijskie osiedle socjalne powstałe z połówek domów czy słynny wieżowiec Torre David w Caracas, wypełniony nie przestrzenią biur oraz banków, ale zorganizowaną społecznością dzikich lokatorów. 

Zapraszamy 16 kwietnia o godz. 18.00 do sieni IKM na premierę polskiego wydania książki, która poświęcona jest radykalności w miastach. Punktem wyjścia do rozmowy będzie premiera książki Justina McGuirka „Radykalne miasta” wydanej przez Fundację Bęc Zmiana i Res Publicę Nową. Gośćmi spotkania będą Osamu Okamura (Czechy, reSite), Milota Sidorova (Słowacja, reSite), Artur Celiński (Res Publica) i Bogna Świątkowska (Bęc Zmiana). 

Data: 16 kwietnia 2015r., godz. 18.00
Miejsce: sień Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40
Goście: Osamu Okamura (Czechy, reSite) Milota Sidorova (Słowacja, reSite), Artur Celiński (Res Publica), Bogna Świątkowska (Bęc Zmiana).

Dyskusja będzie prowadzona w języku angielskim. Podczas spotkania można będzie kupić książkę „Radykalne miasta” w promocyjnej cenie.

rm_cover_ost_8dd

Zapraszamy do przeczytania wywiadu Kuby Snopka z Justinem McGuirkiem na łamach Bęc Zmiany: http://www.beczmiana.pl/szukaj,682,produktywny_luz.html?t=PRODUKTYWNY+LUZ

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa