Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Miejskiej

Res Publica Nowa oraz Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Miejskiej Poseł na Sejm RP Michał Szczerba zaprasza na posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Miejskiej, które odbędzie się 27 czerwca 2012 r. w gmachu Sejmu RP w Warszawie. Początek […]


Res Publica Nowa oraz Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Miejskiej Poseł na Sejm RP Michał Szczerba zaprasza na posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Polityki Miejskiej, które odbędzie się 27 czerwca 2012 r. w gmachu Sejmu RP w Warszawie. Początek posiedzenia o godz. 13.00.

Wspólnie z członkami Parlamentarnego Zespołu oraz przedstawicielami Kongresu Ruchów Miejskich – sieci zrzeszającej pozarządowe organizacje działające na rzecz zrównoważonego rozwoju miast spotkamy się z panem wiceministrem Marcelim Niezgodą, aby uzyskać informacje na temat założeń i stanu prac nad koordynowaną przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego – Krajową Polityką Miejską. Interesują nas także podjęte prace nad zmianą Ustawy o działach administracji rządowej  dotyczące polityki miejskiej.

TUTAJ można obejrzeć prezentację założeń Krajowej Polityki Miejskiej, a pod TYM linkiem kryje się założenia KPM z maja 2012 r. TUTAJ natomiast znajduje się stanowisko KONGRESU RUCHÓW MIEJSKICH.

W naszej dyskusji chcemy poruszyć kwestię rozwoju polskich miast i kształtu polskiej polityki miejskiej. Interesują nas założenia, jakie przyjęło Ministerstwo przy tworzeniu polityki miejskiej oraz związane z nią oczekiwania. Będziemy rozmawiać o możliwościach realizacji idei miasta, które będzie rozwijać się w oparciu o mądrą politykę, w sposób zrównoważony i sprawiedliwy, przeciwdziałający wkluczeniom i umożliwiający mieszkańcom aktywny udział w życiu swojej społeczności i podejmowaniu decyzji politycznych ich dotyczących.

Chęć uczestnictwa proszę zgłaszać do 25.06.2012 r. do Artura Celińskiego na adres arturcelinski@gmail.com. Posiedzenie odbędzie się w sali konferencyjnej /bud. F/  w gmachu Sejmu RP w Warszawie. Wejście przez Nowy Dom Poselski, ul. Senacka 1 (na podstawie lista gości).

 

Zainteresowanym polecamy artykuły dotyczące kwestii polityki miejskiej i rozwoju miast:

Lech Mergler – O RUCHACH MIEJSKICH, CZYLI DLA KOGO JEST MIASTO?

Artur Celiński – SUKCES MIASTA A SUKCES JEGO MIESZKAŃCÓW

Andreas Billert – POLITYKA MIEJSKA – URZĘDOWE GRY OKRĘŻNE…

Karol Trammer – POLITYKA REGIONALNA, KTÓREJ NIE MA

Iwona Sagan – KU SPÓJNOŚCI CZY KONKURENCYJNOŚCI?

Mariusz Sokołowicz – GDZIE SIĘ PODZIAŁA POLSKA POLITYKA PRZESTRZENNA?

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa