Podsumowanie DNA Miasta w Gdyni

Program DNA Miasta towarzyszy Gdyni od czerwca 2013 roku. W tym czasie wielokrotnie spotykaliśmy się nie tylko w celu dyskutowania o stanie obecnym i wyzwaniach stojących na drodze rozwoju miejskiej kultury i polityki kulturalnej. Gromadziliśmy […]


logo gdyniaProgram DNA Miasta towarzyszy Gdyni od czerwca 2013 roku. W tym czasie wielokrotnie spotykaliśmy się nie tylko w celu dyskutowania o stanie obecnym i wyzwaniach stojących na drodze rozwoju miejskiej kultury i polityki kulturalnej. Gromadziliśmy się również po to, by pracować nad nowymi narzędziami wzmacniającymi współpracę i umożliwiającymi lepszą realizację istniejącego potencjału.

Tym razem zapraszamy na nietypowe podsumowanie naszych działań. Dlaczego nietypowe? Dlatego, że zaczniemy wcielać w życie nasze rekomendacje. Dzięki współpracy z Muzeum Miasta Gdyni, skupionym na zagadnieniu nowoczesności, będziemy mogli pomóc pracownikom tej instytucji w dopracowaniu wizji jej działania. Wspólnie podejmiemy więc próbę określenia, czym dla Gdyni jest nowoczesność.

Podsumowanie połączone z warsztatami odbędzie się 14 grudnia 2013 roku w godz. 11.00 – 15.30 w siedzibie Muzeum Miasta Gdyni. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. 

Program wydarzenia:

11.00 // Podsumowanie działań DNA Miasta w Gdyni i przedstawienie rekomendacji dalszych działań

11.20 // Jacek Nowiński, dr Jacek Friedrich – komentarz i wprowadzenie do warsztatów

12.00 // przerwa kawowa

12.20 // Pierwsza część warsztatów – idee, pomysły, skojarzenia

14.00 // przerwa kanapkowa

14.30 // Druga część warsztatów – kluczowe pytania, na które chcemy poznać odpowiedź

15.30 // zakończenie

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie Państwa uczestnictwa – najlepiej zrobić to poprzez poniższy formularz online  lub wysyłając e-mail na adres arturcelinski@gmail.com. Szczegółowych informacji na ten temat udzielają Artur Celiński (tel. 668 172 566) oraz Natalia Spychalska (tel. 58 6688166).

***

dnalogoProgram „DNA Miasta” został zaproszony przez władze miast do moderowania procesu aktualizacji miejskiej polityki kulturalnej. Od czerwca do grudnia 2013 r. organizujemy serię działań – dyskusji, warsztatów i spotkań, podczas których będziemy razem z mieszkańcami Gdyni i przedstawicielami istotnych dla rozwoju kultury środowisk rozmawiać o przyszłości miejskiej polityki kulturalnej.

Obiecaliśmy przygotować szkielet dokumentu strategicznego, który będzie zawierał kierunki polityki miasta w dziedzinie kultury i wskazywał obszary, które wymagają dalszej pracy i badań. Najważniejsze jest dla nas, aby stworzenie strategii, która stanie się obowiązującym w mieście prawem, poprzedziła merytoryczna dyskusja o tym, co możemy zrobić wspólnie dla kultury.

Dlatego zapraszamy do udziału w naszym programie wszystkich tych, którzy wierzą, że kultura jest istotnym elementem życia każdego miasta i chcą pomóc zarówno władzom miasta, jak i miejskiej społeczności w stworzeniu lepszych warunków do jej tworzenia

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa