Personal Democracy Forum

W dniach 13-14 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Personal Democracy Forum, którego patronem medialnym jest Res Publica Nowa.  Personal Democracy Forum to inicjatywa założona dziesięć lat temu w Stanach Zjednoczonych skoncentrowana […]


W dniach 13-14 marca w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbędzie się Personal Democracy Forum, którego patronem medialnym jest Res Publica Nowa. 

Personal Democracy Forum to inicjatywa założona dziesięć lat temu w Stanach Zjednoczonych skoncentrowana wokół nowoczesnych technologii komunikacyjnych i marketingowych, które mają być sprzęgnięte z polityką i służyć zarówno poprawie funkcjonowania sfery administracji publicznej, jak i relacji obywatel-państwo.

Wśród zaproszonych gości znajdują się działacze na rzecz wolności w internecie – Daniel Domscheit-Berg, współpracownik Juliana Assange’a w projekcie WikiLeaks, szerzej znany Polakom z filmu Piąta Władza oraz Marko Rakar, internetowy Don Kichot z Chorwacji.

Celem tegorocznego Forum jest zapoczątkowanie dyskusji o poziomie wykorzystania technologii w aktywności obywatelskiej w całym regionie CEE oraz wezwanie działaczy i władz do działania. Pytanie, które stawiamy brzmi: czy potrafimy się obudzić i wykorzystać dane nam możliwości? Zadane pytanie będzie szczególnie ciekawe w kontekście ostatnich wydarzeń na Ukrainie. Pierwszego dnia planujemy poświęcić pełen panel – analizując powstanie m.in. oddolnych inicjatyw i wpłych tych wydarzeń na region całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Więcej: http://personaldemocracy.com/conferences/europe/2014-PL

Darmowa rejestracja: http://www.eventbrite.com/e/personal-democracy-forum-poland-central-eastern-europe-pdf-pcee-2014-tickets-9727391891

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa