Okładka Res Publiki Nowej wyróżniona przez GrandFront

Res Publica zajęła 3 miejsce w konkursie GrandFront 2015 na najlepszą okładkę prasową w kategorii Polityka i Ekonomia. Nagroda Izby Wydawców Prasy została wręczona wczoraj.


Nagroda Prasowej Okładki Roku jest wręczana przez Izbę Wydawców Prasy, a jej celem jest wyróżnienie najciekawszych okładek prasowych lub elektronicznych opublikowanych w poprzednim roku. Organizowany już po raz czternasty konkurs to prestiżowe polskie wyróżnienie dla twórców grafiki prasowej. Jest miejscem prezentacji inspirujących rozwiązań, twórczych pomysłów i profesjonalnie przygotowanych okładek gazet i czasopism.

W tym roku do rywalizacji o miano najlepszej okładki stanęło ponad 200 redakcji prasy o zasięgu lokalnym, regionalnym i ogólnokrajowym, które łącznie zgłosiły 432 prace dla prasy drukowanej.

W kategorii Polityka i Ekonomia nagrody otrzymali: Polityka, Newsweek Polska i Res Publica Nowa za numer „Najpierw masa, potem rzeźba”, którego autorem są rzeczyobrazkowe. Wyróżnienie otrzymał również Tygodnik Powszechny. W tej kategorii jury wybierało spośród aż 32 nadesłanych okładek.

– Nagroda GrandFront sprawiła nam ogromną przyjemność. Nie tylko dlatego, że wśród nominowanych w kategorii Polityka i Ekonomia znaleźliśmy się razem z tytułami takiej rangi jak „Polityka” czy „Tygodnik Powszechny”, lecz, co nie mniej ważne, z powodu docenienia naszej wspólnej pracy koncepcyjnej nad tworzeniem tej okładki. Res Publica to niewielki zespół osób, ale wyraźnych talentów. Nasze pomysły w połączeniu z wyobraźnią i kunsztem studia Rzeczy Obrazkowych przynoszą wspaniałe efekty – mówi Agnieszka Rosner, sekretarz redakcji kwartalnika.

oklada_4-15_viz

Patronem Konkursu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a współorganizatorem Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 9 maja w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Więcej informacji o nagrodzie na grandfront.pl.

Res Publica Nowa