Nowy numer „Liberté!”

Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że V numer magazynu Liberté! w wersji drukowanej jest już dostępny w sieci Empik i salonach Kolporter. Tematem przewodnim V numeru, który symbolicznie zatytułowaliśmy “Polska na kozetce”, jest próba krytycznego […]


Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa, że V numer magazynu Liberté! w wersji drukowanej jest już dostępny w sieci Empik i salonach Kolporter.

Tematem przewodnim V numeru, który symbolicznie zatytułowaliśmy “Polska na kozetce”, jest próba krytycznego zmierzenia się z istotą polskości. Liberte! pyta o to dlaczego warto krytyczne spoglądać na mity, które rządzą Polakami? Na czym polega, nieco anachroniczne, słowo patriotyzm w dzisiejszym zglobalizowanym świecie? Jakie konsekwencje niesie w sobie narodowy charakter Polaków? Na te i inne pytania starają się w swoich tekstach odpowiedzieć publicyści różnych pokoleń, zarówno uznani, jak i młodzi, wybijający się autorzy Liberte! m.in.: Ireneusz Krzemiński, Maciej Gutkowski, Dominika Blachnicka-Ciacek, Adrian Kret, Magdalena Prasoł, Wojciech Przybylski, Sławomir Drelich, Piotr Beniuszys, Andrzej Kozicki oraz Natalia Witczyk.

V numer Liberte! to jednak nie tylko zmagania z polskością. Na łamach numeru można również odnaleźć tekst prof. Wojciecha Sadurskiego o wolności. Prezeska FundacjiPanoptykon Katarzyna Szymielewicz pyta o granice wolności w Internecie. O religii i osobach niewierzących pisze prof. Jan Hartman, a o postawach Polaka – Katolika Adam Szostkiewicz. Ze swoich poglądów politycznych spowiada się Krzysztof “Grabaż” Grabowski, lider zespołów Pidżama Porno i Strachy na Lachy. Po raz pierwszy na łamach Liberte! można też odnaleźć recenzję książek m.in. “ROAD. Polityka czasu przełomu” Katarzyny Chimiak. Numer wieńczy rozmowa Błażeja Lenkowskiego z Adamem Michnikiem o przyszłości lewicy w Polsce i na Świecie. Wywiad stanowi jednocześnie zapowiedź VI numeru Liberté! poświęconemu właśnie krytyce nowej lewicy, który ukaże się już pod koniec października.

Gorąco polecamy!

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa