Nagroda im. Barbary Łopieńskiej po raz IX

Nagroda im. Barbary N. Łopieńskiej przyznawana jest od 2004 roku za najlepszy wywiad prasowy. Powstała z inicjatywy redakcji, z którymi Barbara Łopieńska – wybitna dziennikarka, zmarła tragicznie – była związana i gdzie przez lata publikowała […]


Nagroda im. Barbary N. Łopieńskiej przyznawana jest od 2004 roku za najlepszy wywiad prasowy. Powstała z inicjatywy redakcji, z którymi Barbara Łopieńska – wybitna dziennikarka, zmarła tragicznie – była związana i gdzie przez lata publikowała swoje artykuły i wywiady.

Twórcy nagrody – „Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Viva!”, „Twój Styl”, „Press” – chcą nagradzać dziennikarstwo przenikliwe, błyskotliwe, nieagresywne, trudną sztukę prowadzenia rozmowy. Kapitułę tworzą przedstawiciele wymienionych redakcji.

Laureatami Nagrody zostali: Teresa Torańska (2004), Anna Żebrowska (2005), Katarzyna Bielas (2006), Włodzimierz Kalicki (2007), Dariusz Zaborek (2008), Angelika Kuźniak (2009), Tomasz Kwaśniewski (2010) oraz Justyna Dąbrowska (2011).

Nominacje do Nagrody mogą zgłaszać kolegia redakcyjne wszystkich gazet i czasopism w Polsce, redakcje, które ustanowiły Nagrodę oraz sami autorzy wywiadów prasowych. Nagrodę w wysokości 10 tys. zł może otrzymać tylko dziennikarz – nie jest przyznawana redakcjom.

Zgłaszać można wywiady opublikowane w prasie w roku 2012. Zgłoszenia prosimy przesyłać do 25 lutego na adreslopienska@polityka.pl

W zgłoszeniu prosimy podać:

– imię i nazwisko autora wywiadu

– kontakt mailowy i telefoniczny do autora lub redakcji zgłaszającej wywiad

– miejsce i datę publikacji wywiadu

– treść wywiadu w załączniku.

Regulamin konkursu.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa