Miejski Nowy Rok w lokalu Państwomiasto

Fundacja Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego - wydawca Magazynu Miasta, redakcja Magazynu Miasta oraz lokal Państwomiasto serdecznie zapraszają na charytatywny, pierwszy w historii Miejski Nowy Rok! 10 stycznia 2013, od g. 19.00, Generała Andersa 29, […]


Fundacja Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego – wydawca Magazynu Miasta, redakcja Magazynu Miasta oraz lokal Państwomiasto serdecznie zapraszają na charytatywny, pierwszy w historii Miejski Nowy Rok!

10 stycznia 2013, od g. 19.00, Generała Andersa 29, 00-159 Warszawa

Współpraca między miejskimi aktywistkami i aktywistami a urzędami trwa już od kilku lat. Raz idzie nam lepiej, raz gorzej. Znamy swoje słabości i mocne strony, ale zbyt rzadko rozmawiamy o tym razem, publicznie. Wiemy też, że jeszcze dużo jest do zrobienia. Rozpocznijmy więc wspólnie nowy rok od otwartej debaty o wzajemnych oczekiwaniach i potrzebach. Wypijmy toast za dalszą współpracę, aby sukcesów było więcej niż frustracji.

Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Warszawy, zarówno tych działających po stronie społecznej, jak i pracujących w urzędach. Starych wyjadaczy i osoby, które dopiero odkrywają potrzebę działania na rzecz zmiany swojej najbliższej okolicy.

Wieczór zaczniemy o g. 19 od panelu, w którym wezmą udział: Marcin Wojdat (dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej), Ingeborga Janikowska-Lipszyc (radna dzielnicy Ochota, Stowarzyszenie Ochocianie), Wojciech Kłosowski (ekspert samorządowy) i publiczność. Dyskusję poprowadzi Marta Madejska (Kongres Ruchów Miejskich). Przed 21 wzniesiemy noworoczny toast.

W trakcie wieczoru będziemy zbierać datki na produkcję i druk drugiego numeru Magazynu Miasta (w formie przelewów, chętnych prosimy o zaopatrzenie się w kody itp. umożliwiające wsparcie Magazynu podczas wieczoru; zapewnimy komputery). Magazyn Miasta stanowi międzyśrodowiskową platformę komunikacji i wymiany wiedzy na temat przemiany miast: społecznej, przestrzennej, kulturowej, ekonomicznej i ekologicznej.

Więcej informacji o Magazynie i numerze znajdziecie Państwo na stronie: http://res.publica.pl/magazynmiasta i na fanpejdżu https://www.facebook.com/magazyn.miasta
Najnowszy numer Magazynu dostępny jest na stronie https://publica.pl/teksty/wydania/magazyn-miasta-2

Zbiórka trwa do 11 stycznia 2013 i prowadzona jest przez sprawdzony portal http://polakpotrafi.pl/projekt/magazyn-miasta.

Wszystkich chętnych zapraszamy też do zgłaszania swoich propozycji, które urozmaicą nam wieczór. Lokal jest duży, formuła otwarta, więc znajdzie się miejsce na Wasze pomysły.

Prosimy o kontakt:

magazyn.miasta@gmail.com

glewandowski@panstwomiasto.pl

Mamy nadzieję, że spędzimy ten wieczór razem!

Do zobaczenia,

Magazyn Miasta, Państwomiasto

http://panstwomiasto.pl/wydarzenia/miejski-nowy-rok/

Event na facebooku: http://www.facebook.com/events/314032338698249/

____________________________

Ingeborga Janikowska-Lipszyc – radna dzielnicy Ochota (z bezpartyjnego komitetu Ochocianie), koordynatorka w programie „Demokracja w Działaniu” Fundacji im. Stefana Batorego (wspierającego m.in. organizacje strażnicze oraz działające na rzecz partycypacji obywatelskiej), członkini Porozumienia Kobiet 8 Marca.

Wojciech Kłosowski – ekspert samorządowy, specjalista w dziedzinie strategicznego planowania rozwoju lokalnego. Doradza samorządom lokalnym w Polsce i kilku innych krajach Europy. Zajmuje się między innymi rewitalizacją obszarów miejskich, lokalnymi politykami społecznymi i strategiami rozwoju kultury. Autor i redaktor licznych publikacji z tych dziedzin, m.in. „Wyspy szans: jak budować strategie rozwoju lokalnego” i „Kierunek kultura, promocja regionów poprzez kulturę”. Wykłada zarządzanie kulturą w Instytucie Badań Literackich PAN w Warszawie.

Marta Madejska – badaczka i aktywistka miejska, kooperatystka spożywcza. Doktorantka Instytutu Kultury Współczesnej UŁ, członkini zarządu Stowarzyszenia Topografie, koordynatorka ds. programowych łódzkiego Regionalnego Kongresu Kultury (2011), koordynatorka II Kongresu Ruchów Miejskich w Łodzi (2012), członkini Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. partycypacji przy Urzędzie Miasta Łodzi. Z pochodzenia i urodzenia warszawianka, wychowywana w pomorskim Bytowie, zamieszkała, pracująca i działająca w Łodzi.

Marcin Wojdat – szef Centrum Komunikacji Społecznej przy Urzędzie m. st. Warszawy. Pracował w Fundacji Organizacji Służebnych MAZOWIA, w Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych, w Centrum Organizacji Pozarządowych na Szpitalnej. Był dyrektorem warszawskiego Banku Żywności SOS, przewodniczącym Rady Opiekuńczej dla Bezdomnych przy prezydencie m. st. Warszawy oraz przewodniczącym Forum Dialogu Społecznego.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa