MIEJSKIE POLITYKI KULTURALNE W KATOWICACH: PROGRAM I REJESTRACJA

Res Publica Nowa, Narodowe Centrum Kultury i Wydział Kultury Miasta Katowice serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu "DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne", które odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w Katowicach. Wydarzenie jest częścią rozpoczętego […]


Res Publica Nowa, Narodowe Centrum Kultury i Wydział Kultury Miasta Katowice serdecznie zapraszają do udziału w spotkaniu „DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne”, które odbędzie się w dniach 3-4 kwietnia w Katowicach. Wydarzenie jest częścią rozpoczętego w listopadzie 2013 r. cyklu spotkań organizowanych przez Zespół ds. Miejskich Polityk Kulturalnych, działający przy Narodowym Centrum Kultury. Prezentujemy Państwu program wydarzenia i formularz zgłoszeniowy. Spotkanie adresowane jest do osób odpowiedzialnych za tworzenie i realizację polityk kulturalnych w polskich miastach.

plansza2s

Motywem przewodnim kwietniowego spotkania w Katowicach będzie współpraca w sektorze kultury zwiększająca potencjał rozwoju miast i społeczności miejskich. Będziemy także rozwijać zagadnienie prowadzenia badań i ewaluacji miejskiego sektora kultury. Wydarzenie będzie miało charakter roboczy, zorientowany na zdobywanie wiedzy i doskonalenie już istniejących rozwiązań. Przyjmiemy formułę zajęć laboratoryjnych, które połączą prezentacje różnych rozwiązań z zakresu polityki kulturalnej z krytyczną pracą uczestników. Rozłożymy  konkretne przypadki na czynniki pierwsze, by na ich podstawie zbudować uniwersalne wnioski.

POBIERZ PROGRAM

Zapraszamy do wspólnej pracy nad odpowiedzią na pytanie, jak zwiększać efekt synergii w kulturze w kontekście relacji urzędów z instytucjami, organizacjami pozarządowymi i liderami środowisk kulturalnych, a także działań różnych wydziałów magistratów. Zależy nam także na dyskusji o budowaniu koalicji miast wokół zagadnienia badań i ewaluacji polityk kulturalnych oraz o zwiększaniu skuteczności i obniżaniu kosztów prowadzenia rozbudowanych diagnoz sektora kultury.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Organizatorzy nie przewidują pokrycia kosztów podróży oraz zakwaterowania uczestników. Wszelkich informacji o wydarzeniu udziela Marta Sienkiewicz (022 692 47 84 lub marta.sienkiewicz@res.publica.pl).

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa