Miastomedia

Być może wszelkie rewolucje wywołują kawiarnie, ale proces ewolucji zaczyna się tylko w naszych głowach. Nasza refleksja na temat miejsca, czasu i okoliczności, w których żyjemy jest niezbędna, aby zapoczątkować proces zmian i podjąć działania, […]


Być może wszelkie rewolucje wywołują kawiarnie, ale proces ewolucji zaczyna się tylko w naszych głowach. Nasza refleksja na temat miejsca, czasu i okoliczności, w których żyjemy jest niezbędna, aby zapoczątkować proces zmian i podjąć działania, aby zmiany utrwalić. Od kilku lat w Polsce towarzyszy nam nieustanie wzrastająca refleksja nad miastem i miejskością. Coraz więcej mieszkańców angażuje się w dyskusje i działania, których celem jest przemiana otaczającej nas miejskiej rzeczywistości. Proces refleksji nie może jednak odbywać się bez udziału mediów i dostępu do informacji.  Te dwa czynniki mają niebagatelny wpływ na kształtowanie opinii i przekonań mieszkańców. Dlatego też na dyskusję towrzyszącą wydaniu „Międzymieścia” – nowego numeru „Res Publiki Nowej” zapraszamy dziennikarzy. Będziemy pytać ich o to, jak miasta i miejskość wyglądają z tej perspektywy. W jaki sposób dziennikarze oceniają miejski fenomen, stan naszych lokalnych społeczności, fenomen partycypacji i zaangażowania? Wspólnie będziemy także starali się porozmawiać o przyszłości i szukać odpowiedzi na wyzwania, przed jakimi stoją polskie miasta.

9 listopada 2012 r. / godz. 20.00 /

redakcja „Res Publiki Nowej / Gałczyńskiego 5

W rozmowie wezmą udział:

Natalia Bet / blog UWAGA! ZABYTEK; ŻYCIE WARSZAWY

Karol Kobos / tvnwarszawa.pl

Jacek Żakowski / Polityka

Dyskusję będzie prowadził:

Artur Celiński / Res Publica Nowa

Podczas spotkania będziemy promować nowy miejski numer „Res Publiki Nowej” – „Międzymieście”.  Wśród uczestników spotkania będzie również współprowadzący temat numeru – Kacper Pobłocki. O numerze można przeczytać więcej oraz zakupić go w tym miejscu.

 

 

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa