Krańce Internetu: Wirtualny Cmentarz

Pierwsze dni listopada to szczególne dni w kalendarzu. Chwila spokoju i wyciszenia w sferze medialnej, ponieważ nie wypada źle mówić o zmarłych. Chcielibyśmy, żeby w sferze prywatnej było tak samo, ale spędzamy czas w korkach […]


Pierwsze dni listopada to szczególne dni w kalendarzu. Chwila spokoju i wyciszenia w sferze medialnej, ponieważ nie wypada źle mówić o zmarłych. Chcielibyśmy, żeby w sferze prywatnej było tak samo, ale spędzamy czas w korkach i kolejkach, przepychając się do mogił bliskich.

Patryk Wiśniewski

Oczywiście i na takie frustracje Internet ma odpowiedź. Wirtualny cmentarz! Strzał w dziesiątkę. Bez korków, kolejek, bez nachalnych handlarzy. Cisza i spokój cmentarnej zadumy w domowym zaciszu. Wizycie towarzyszyć będzie nastrojowa muzyka. Chyba, że chcemy nadać trochę złowieszczego charakteru naszym odwiedzinom. Proszę bardzo – wizytę możemy odbyć podczas nocnej burzy.

www.wirtualnycmentarz.pl
www.wirtualnycmentarz.pl

Cmentarz, jak to cmentarz, podzielony jest na sektory. Nie byłby także nekropolią z prawdziwego zdarzenia, gdybyśmy nie mogli postawić znicza przy pomniku. Kształt, wielkość oraz rodzaj wiązanki możemy wybrać w menu – znicz na jeden dzień można postawić za darmo.

Przy okazji dnia zadusznego warto się wybrać na groby wybitnych Polaków – obecni są między innymi Karol Wojtyła i Tadeusz Kantor. Pomysł szalony, który nie powinien się udać, a jednak w Polsce ma się świetnie. Większość zniczy zniknie po 2 listopada.

Warto także zwrócić uwagę na dysproporcję między bramami cmentarza dla ludzi i dla zwierząt.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa