Kraków. Europejska Stolica Kultury – 10 lat później

Res Publica Nowa zaprasza na debatę pt. Europejska Stolica Kultury – 10 lat później Udział wezmą: Bożena Gierat-BierońInstytut Europeistyki UJ, autorka książki pt. „Europejskie Miasto Kultury – Europejska Stolica Kultury 1985- 2008” Danuta GlondysDyrektor Stowarzyszenia […]


Res Publica Nowa zaprasza na debatę pt.

Europejska Stolica Kultury – 10 lat później

Udział wezmą:

Bożena Gierat-BierońInstytut Europeistyki UJ, autorka książki pt. „Europejskie Miasto Kultury – Europejska Stolica Kultury 1985- 2008”

Danuta GlondysDyrektor Stowarzyszenia Willa Decjusza, autorka książki „Europejska Stolica Kultury. Miejsce kultury w polityce UE”

Wojciech PrzybylskiRedaktor naczelny „Res Publiki Nowej”

Magdalena SrokaDyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego

Spotkanie poprowadzi:Rafał RomanowskiWspółautor książki „KRK. Książka o Krakowie”

Data: 11 maja, godz. 19:00Miejsce: Klub Lokator (Krakowska 27)

Podczas debaty postaramy się ustalić: czy sukces ESK 2000 był dla Krakowa jednorazowym, choć długotrwałym wydarzeniem, czy jego skutki odczuwane są silnie do dzisiaj? Jakie szanse, które dał miastu tytuł ESK, udało się wykorzystać, a które zostały zaprzepaszczone? Z jakiego powodu? Co sprzyja, a co przeszkadza podtrzymywaniu przy życiu skutków tego sukcesu? Co się zmieniło w Krakowie na zawsze po zdobyciu ESK? Czy współpraca z innymi miastami ESK 2000 nadal kwitnie? Czy zdobycie tego tytułu jest w ogóle w stanie zmienić coś w tak żywym kulturalnie mieście jak Kraków, czy może bardziej przydaje się mniejszym miastom?

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa