Konferencja M2M Summit

Czy polskie miasta już dzisiaj chcą być inteligentne? Analitycy są zgodni, rozwój miast w zakresie inteligentnej infrastruktury jest nieunikniony. Czeka nas dynamiczny rozwój Internetu Rzeczy, w którym urządzenia porozumiewać się będą z innymi urządzeniami, wymieniając […]


Czy polskie miasta już dzisiaj chcą być inteligentne? Analitycy są zgodni, rozwój miast w zakresie inteligentnej infrastruktury jest nieunikniony. Czeka nas dynamiczny rozwój Internetu Rzeczy, w którym urządzenia porozumiewać się będą z innymi urządzeniami, wymieniając informacje i pomagając ludziom podejmować szybsze i właściwsze decyzje.

Wszystkich zainteresowanych poznaniem odpowiedzi na powyższe pytania polecamy konferencję „M2M Summit. W stronę inteligentnych miast”. Będzie to pierwsze tak duże spotkanie przedstawicieli całego rynku M2M w Polsce – kluczowych sektorów korzystających z rozwiązań M2M, operatorów telekomunikacyjnych, usługodawców, integratorów i producentów, a także administracji publicznej. M2M, czyli Machine to Machine jest to zdolność maszyn, urządzeń i obiektów, do komunikowania się w czasie rzeczywistym – bez interwencji człowieka – w celu optymalizacji zarządzania zasobami. Res Publica Nowa i Magazyn Miasta objęły to wydarzenie swoim patronatem.

Jednym z prelegentów konferencji będzie Artur Celiński, który przedstawi uczestnikom tego wydarzenia wizję inteligentnego miasta i związane z nią szanse oraz zagrożenia.

Konferencja odbędzie się 30 września 2014 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Na stronie konferencji można zapoznać się z programem spotkania, listą uczestników oraz zarejestrować swój udział.

logo

 

Konferencja M2M Summit. W stronę inteligentnych miast” została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki oraz Związku Miast Polskich. Organizatorzy, firma Evention, spodziewa się blisko 200 uczestników- przedstawicieli samorządów oraz różnych  firm i instytucji tworzących miejski ekosystem. To największa konferencja w Polsce w obszarze budowy inteligentnej infrastruktury miejskiej.

Warto zauważyć, że dla przedstawicieli samorządów zorganizowana zostanie specjalna, dedykowana sesja tematyczna „Inteligentna infrastruktura miejska” podczas której przedstawimy przyszłość rozwoju miast w kontekście możliwości, jakie stwarzać będzie zbieranie i analiza danych pochodzących ze zautomatyzowanej infrastruktury miejskiej, a także pierwsze w Polsce wdrożenia systemów inteligentnego transportu, zdalnego opomiarowania mediów, inteligentnych systemów oświetlenia, w tym m.in.:

  • Środa Wielkopolska (zdalne opomiarowanie sieci wodociągowej)
    Jan Buczkowski, Prezes MPECWiK Sp. z o.o. w Środzie Wlkp.
  • Poznań (projekt Smart Zoo, współpraca miasta z ośrodkiem superkomputerowym PCSS)
  • Legnica (system ITS)
  • Warszawa (dane z inteligentnej infrastruktury i ich późniejsze wykorzystanie)
Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa