Kolejne debaty w Lublinie

19 maja o godzinie 19:00 w Sali Czarnej Teatru NN (ul. Grodzka 22) odbędzie się spotkanie będące kontynuacją debat DNA miasta z października 2009 roku. Spotkanie podzielone będzie na 2 części. Część pierwsza nosi tytuł […]


19 maja o godzinie 19:00 w Sali Czarnej Teatru NN (ul. Grodzka 22) odbędzie się spotkanie będące kontynuacją debat DNA miasta z października 2009 roku. Spotkanie podzielone będzie na 2 części.

Część pierwsza nosi tytuł Lublin i inni; debatować będziemy o Lublinie na tle pozostałych miast kandydujących do ESK 2016. Zaprezentujemy też wyniki debat i warsztatów przeprowadzonych przez nasz zespół w ramach DNA miasta. Udział w dyskusji wezmą:

Wojciech Przybylski – wydawca RPNArtur Celiński – zastępca wydawcy RPN

Temat drugiej części spotkania to “Wschodniość” Lublina – kapitał czy kompleks?. Dyskutować będziemy o wschodnim aspekcie Lublina jako elementu tożsamości miasta i o tym, jak wykorzystać go w staraniach o tytuł ESK 2016. Przyczynkiem do rozmowy będą między innymi opublikowane w najnowszym numerze RPN artykuły z działu DNA miasta. W debacie zabiorą głos:

Krzysztof Czyżewski – ekspert w lubelskiej grupie aplikacyjnejPaweł Laufer – redaktor Działu Wschodniego Kultury Enteroraz Wojciech Przybylski i Artur Celiński.

Spotkanie jest organizowane wspólnie przez Biuro ESK Lublin, miesięcznik Kultura Enter, Res Publikę Nową oraz Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa