James Holston w Polsce

James Holston będzie specjalnym gościem spotkań organizowanych w Warszawie (16.02.2011), Gdańsku (17.02.2011) i Łodzi (18.02.2011). Głównym wydarzeniem będzie gdańska debata “Prawo do miasta”, podczas której będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób mieszkańcy mogą zmienić […]


James Holston będzie specjalnym gościem spotkań organizowanych w Warszawie (16.02.2011), Gdańsku (17.02.2011) i Łodzi (18.02.2011). Głównym wydarzeniem będzie gdańska debata “Prawo do miasta”, podczas której będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób mieszkańcy mogą zmienić Gdańsk. Ważnym aspektem dyskusji będzie również kwestia realizacji idei miasta „Wolność Kultury. Kultura Wolności”. Będziemy rozmawiać o tym, w jaki sposób można wzmocnić nasz udział w podejmowaniu decyzji, jak się samo-rządzić oraz jak wykorzystywać prawo do wolności i demokrację na co dzień?

James Holston jest profesorem antropologii na University of California, Berkeley. Jego zainteresowania badawcze obejmują zagadnienia obywatelstwa, demokracji i planowania przestrzennego amerykańskich oraz brazylijskich miast. Jest autorem książki „Insurgent Citizenship” – wielokrotnie nagradzanego studium kształtowania się pojęcia obywatelskości i prawa do miasta w Brazylii. Fragmenty tej książki opublikowaliśmy w ostatnim numerze “Res Publiki Nowej” (jesień/zima 2010).

Współorganizatorem wizyty Jamesa Holstona jest Biuro Gdańsk i Metropolia Europejska Stolica Kultury 2016 kandydat oraz Europejskie Centrum Solidarności.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa