Filmy o miastach we Wrocławiu

Już dzisiaj startuje MIASTOmovie:wro - przegląd filmów dokumentalnych opisujących problemy współczesnych metropolii. Obok filmów i debat integralną częścią projektu są również interwencje w przestrzeń publiczną - akcje artystyczne, odwołujące się do palących miejskich problemów. 27 […]


Już dzisiaj startuje MIASTOmovie:wro – przegląd filmów dokumentalnych opisujących problemy współczesnych metropolii. Obok filmów i debat integralną częścią projektu są również interwencje w przestrzeń publiczną – akcje artystyczne, odwołujące się do palących miejskich problemów.

27 marca o godzinie 21:30 w Studio BWA Wrocław zaprezentowana zostanie dokumentacja działań grupy ekologicznych buntowników zaangażowanych w projekt „EKOrebelia”. Grupa ekologicznych rebeliantów stanowi wyraz sprzeciwu wobec masowego wycinania drzew i betonowaniu Wrocławia. Akcja sadzenia drzew zainicjowana przez ekorebeliantów ma podwójny charakter: ekologiczny i artystyczny. Działania mają wskazywać na potrzebę podtrzymywania i pielęgnacji zieleni miejskiej, stanowiącej naturalne bogactwo każdego miasta – szczególnie Wrocławia.

EKOrebeliaEKOrebelia2

Tego samego dnia otwarta zostanie instalacja laureata tegorocznej nagrody WARTO Krystiana „Trutha” Czaplickiego. Instalacja „Srebrne oczy, srebrne zły” pojawi się w odizolowanej przestrzeni Wrocławia: w podwórzu Sceny Kameralnej Teatru Polskiego. Praca Trutha, przypominająca powszechne w mieście standy reklamowe, mierzy się z przeszłością naszego otoczenia, historią Wrocławia. Jest „pozostałością” po znaku, śladem po informacji o potencjalnych wydarzeniach, które mogły się w danym miejscu rozegrać. Instalacje będzie dostępna dla odwiedzających do 15 kwietnia.

Więcej informacji i pełen program festiwalu znajdą Państwo na stronie internetowej MIASTOmovie:wro http://miastomovie.pl/

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa