ESK – start czy meta? w Szczecinie!

Res Publica Nowa zaprasza na szczecińską debatę„ESK – start czy meta?” 6 grudnia 2010, g. 17.00, Willa Lentza, Al. Wojska Polskiego 84 Andrzej Skrendo (Prezes i Redaktor Naczelny Polskiego Radia Szczecin SA)Marek Sztark (Dyrektor instytucji […]


Res Publica Nowa zaprasza na szczecińską debatę„ESK – start czy meta?”

6 grudnia 2010, g. 17.00, Willa Lentza, Al. Wojska Polskiego 84

Andrzej Skrendo (Prezes i Redaktor Naczelny Polskiego Radia Szczecin SA)Marek Sztark (Dyrektor instytucji Szczecin 2016)Jędrzej Wijas (Rada Miasta Szczecin, SLD)

Dyskusję prowadzi Artur Celiński, „Res Publica Nowa”

Celem debaty jest rozmowa o staraniach miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury z perspektywy decyzji komisji konkursowej o odrzuceniu kandydatury Szczecina. Czy okres przygotowań do startu w konkursie wpłynął na jakość zarządzania kulturą w mieście? Czy pojawiły się nowe dobre praktyki, sposoby zarządzania istniejącym potencjałem artystycznym i kulturowym, metody dialogu z mieszkańcami, które warto rozwijać? Jakie błędy popełniono i co należy zrobić, aby uniknąć ich w przyszłości? Jak wykorzystać inwestycje i doświadczenia zgromadzone podczas starań o uzyskanie tytułu? Jakie są perspektywy rozwoju miasta po opuszczeniu czołówki konkursu?

Debata jest częścią projektu DNA Miasta: Diagnoza prowadzonego przez „Res Publikę Nową” w ramach programu „DNA Miasta”.

Organizacja spotkania jest współfinansowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.<612>

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa