ERKa dla elbląskiej kultury

W środę 23 stycznia o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Elbląskiej Rady Kultury. Działalność Rady zainauguruje Grażyna Kluge, Wiceprezydent Elbląga. Res Publica Nowa również będzie obecna na tym spotkaniu - Artur […]


W środę 23 stycznia o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się inauguracyjne posiedzenie Elbląskiej Rady Kultury. Działalność Rady zainauguruje Grażyna Kluge, Wiceprezydent Elbląga. Res Publica Nowa również będzie obecna na tym spotkaniu – Artur Celiński podsumuje dotychczasowe działania i efekty merytorycznej pracy w ramach programu „DNA MIASTA”. 


Elbląska Rada Kultury została powołana przez uczestników Elbląskiego Kongresu Kultury w listopadzie ubiegłego roku. Wspólnie wypracowaliśmy tekst Porozumienia dla Kultury Elbląskiej, który został podpisany na zakończenie Kongresu. Głównym zadaniem ERKi będzie praca nad nową strategią rozwoju kultury w Elblągu, a także czuwanie nad jej prawidłową realizacją. W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele organizacji pozarządowych i instytucji, a także animatorzy, działacze i artyści środowiska elbląskiego. Formuła Elbląskiej Rady Kultury jest otwarta i może do niej należeć każdy mieszkaniec Elbląga. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Przypominamy także treść sprawozdania z Elbląskiego Kongresu Kultury. Można go pobrać TUTAJ.

Program DNA Miasta i działania w Elblągu jest współfinansowany przez Fundację im. Stefana Batorego w ramach projektu „Opracowanie społecznych koncepcji lokalnej polityki kulturalnej w trzech  miastach:  Łodzi, Bydgoszczy i Elblągu” prowadzonego przez Fundację Res Publica im. Henryka Krzeczkowskiego.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa