DEBATA

Co zyskujemy w naszym codziennym życiu, poznając twórczość Leszka Kołakowskiego?


Kołakowskim na co dzień…  

Co zyskujemy w naszym codziennym życiu, poznając twórczość prof. Leszka Kołakowskiego? Dlaczego warto sięgać do jego pism oraz biografii, także tej intelektualnej?

Czytanie jego dzieł sprawia, że na wiele problemów, także tych prozaicznych, patrzymy inaczej. W tym tkwi jego wyjątkowość, dzięki której stał się jednym z wielkich filozofów i znanych na całym świecie Polaków.

… i na dobranoc

Sam Kołakowski doskonale rozumiał, że nawet trudne kwestie filozoficzne można i należy przedstawiać w sposób łatwy i przyjemny dla każdego. Dlatego pisał również bajki. Warto sięgać po tę część jego twórczości i czytać choćby przed snem.

WSTĘP WOLNY
(Uprzejmie prosimy o potwierdzenie przybycia klikając w link poniżej).
http://bit.ly/2rvpyvN

W DEBACIE WEZMĄ UDZIAŁ:

Andrzej Gniazdowski (IFiS PAN)
Karolina Lewestam (Dziennik Gazeta Prawna)
Maciek Sadowski (Startup Hub Poland)
Tomasz Stawiszyński (Tok Fm, Kwartalnik Przekrój)
Jan Zamojski (UMP, scenarzysta bajek Kołakowskiego)

Podczas wydarzenia odbędzie się czytanie publiczne jednego z utworów, pochodzącego z tomu 13 bajek z królestwa Lailonii dla dużych i małych.

Czekamy na Ciebie! Powiadom znajomych, że będziesz!

Debata organizowana jest w ramach premiery numeru 230 kwartalnika „Res Publica Nowa”, w całości poświęconego prof. Leszkowi Kołakowskiemu. Wydanie powstało we współpracy z Domem Spotkań z Historią i Instytutem Filozofii i Socjologii PAN. Numer do nabycia w naszej księgarni.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa