Anty-bezradnik, czyli zmiana bez zmiany

We wtorek, 29 października 2013 roku o godz. 18:00 w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta 28-42 odbędzię się spotkanie oraz dyskusja z autorami publikacji „Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu”. Wstęp wolny, […]


We wtorek, 29 października 2013 roku o godz. 18:00 w Muzeum Historycznym m.st. Warszawy przy Rynku Starego Miasta 28-42 odbędzię się spotkanie oraz dyskusja z autorami publikacji „Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu”. Wstęp wolny, zapraszamy!

Wciąż czekamy na zmianę przepisów i regulacji rządzących ładem przestrzennym w Polsce. Różne środowiska – od urbanistów, poprzez deweloperów i administrację samorządową, a kończąc na mieszkańcach – od kilku lat zasypują rząd propozycjami zmian i narzekają na ich bardzo powolny tryb. Jednocześnie jednak istnieją w Polsce przykłady, które świadczą o tym, że można mądrze (i z udziałem mieszkańców) wpływać na naszą przestrzeń publiczną i prywatną. Podczas tego seminarium będziemy więc rozmawiać o tym, jak możemy dobrze wykorzystywać istniejące przepisy i korzystać z dostępnych nam zasobów i narzędzi.

Blank white book w/path

Prowadzenie: Artur Celiński (Res Publica Nowa, DNA Miasta) oraz Marta Żakowska (Magazyn Miasta).

Goście: Lech Mergler, Kacper Pobłocki, Maciej Wudarski (członkowie i współzałożyciele Kongresu Ruchów Miejskich, współzałożyciele i członkowie zarządu stowarzyszenia Prawo do Miasta, autorzy publikacji „Anty-bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu”, 2013).

Spotkanie odbywa się w ramach festiwalu Warszawa W Budowie 5. Zachęcamy do śledzenia programu na stronie Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz do wzięca udziału w wydarzeniu!

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa