23 kwietnia poznamy laureata 9. edycji Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej

Do 9. edycji Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy 88 autorów zgłosiło 143 wywiady. Jury Nagrody do finału zgłosiło 15 wywiadów autorstwa 12 dziennikarzy. O tym, kto zostanie laureatem Nagrody za rok 2012 […]


Do 9. edycji Nagrody im. Barbary N. Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy 88 autorów zgłosiło 143 wywiady. Jury Nagrody do finału zgłosiło 15 wywiadów autorstwa 12 dziennikarzy. O tym, kto zostanie laureatem Nagrody za rok 2012 dowiemy się 23 kwietnia podczas uroczystości wręczenia organizowanej w redakcji POLITYKI.

fot. materiały prasowe

Wśród osób, wyłonionych przez członków Kapituły, w finale znalazły się (alfabetycznie wg nazwisk):
Izabela Bednarz za wywiad z prof. Stanisławem Głuszkiem pt.: „Przychodzimy, odchodzimy”, opublikowany w „Echo Dnia”, wydanie kieleckie, 13 kwietnia 2012 r.
Magdalena Brzezińska za wywiad z Markiem Bieńczykiem pt.: „Sedno w smaku”, opublikowany w „Smaki – Style i Charaktery”, 2/2012
Remigiusz Grzela za wywiad z Wandą Wiłkomirską pt.: „Nic nie zginęło” z książki „Wolne”, Krytyka Polityczna 2012 oraz za wywiad z Julią Hartwig pt.: „To co najważniejsze”, opublikowany w miesięczniku „Bluszcz”, marzec i kwiecień 2012 r.
Hanna Halek za wywiad z Janem Nowickim pt.: „Odwrócony czyli jak zostałem Janem Nowickim”, opublikowany w Zwierciadle 9/2012
Dorota Naumczyk za wywiad z Wiesławem Wróblem pt.: „Zanim powiedzieli tak”, opublikowany w Magazynie „Gazety Współczesnej”, 14 września 2012 r.
Alina Mrowińska za wywiad z Joanną Sałygą pt.: „Żeby Janek kochał życie”, opublikowany w „Wysokich Obcasach” Gazety Wyborczej 29 września 2012.
Krystyna Pytlakowska za wywiad z Jadwigą Kaczyńską pt.: „Prosiłabym go, by nie leciał”, opublikowany w VIVA! 08/2012 12 kwietnia 2012 r.
Jerzy Sadecki za wywiad z Adamem Michnikiem pt.: „Ile dać wolności przeciwnikowi?”, opublikowany w Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej 17-18 listopada 2012 r.
Donata Subbotko za wywiad z Kazimierzem Orłosiem pt.: „Po prostu znikamy”, opublikowany w Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej 3 listopada 2012 r. oraz za wywiad z Andrzejem Mleczko pt.: „BÓG, HUMOR, OJCZYZNA”, opublikowany w Magazynie Świątecznym Gazety Wyborczej 24 marca 2012 r.
Przemysław Wilczyński za wywiad z ks. Janem Kaczkowskim pt.: „Sklepany przez Kościół, kocham Kościół”, opublikowany w „Tygodniku Powszechnym” 25 listopada 2012
Dorota Wodecka za wywiad z Andrzejem Stasiukiem pt.: „Poszukaj synku sam”, opublikowany w Gazecie Wyborczej 7 kwietnia 2012 roku
Dariusz Zaborek za wywiad z Zofią Bartoszewską pt.: „O PANU BARTOSZEWSKIM PANI BARTOSZEWSKA”, opublikowany w Gazecie Wyborczej 18 lutego 2012 r. oraz za wywiad ze Stanisławą Celińską pt.: „Oczyszczona”, opublikowany w „Wysokich Obcasach” Gazety Wyborczej.

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagrody: 23 kwietnia 2013 roku o godz. 16.30 w redakcji POLITYKI, ul. Słupecka 6.

Kontakt do akredytacji: Dominika Nowak-Kajtowska, e-mail: d.nowak@polityka.pl

Pomysłodawcami i patronami konkursu są pisma, w których Barbara Łopieńska, znana ze świetnych reportaży i wywiadów, publikowała: „Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Tygodnik Powszechny”, „Press”, „Gazeta Wyborcza”, „Viva!” i „Twój Styl”.
Laureatami Nagrody w latach ubiegłych zostali: Teresa Torańska, Anna Żebrowska, Katarzyna Bielas, Włodzimierz Kalicki, Dariusz Zaborek, Angelika Kuźniak, Tomasz Kwaśniewski i Justyna Dąbrowska.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa