17 maja poznamy laureata Konkursu im. B.Łopieńskiej Konkurs na najlepszy wywiad prasowy w 2010 roku

Jury Nagrody im. Barbary Łopieńskiej na najlepszy wywiad prasowy w 2010 r. wyłoniło 8 finalistów. Do 7. edycji Nagrody zostało zgłoszonych 140 wywiadów prasowych 77 autorów. Wśród osób, wyłonionych przez członków Kapituły, w finale znalazły […]


Jury Nagrody im. Barbary Łopieńskiej na najlepszy wywiad prasowy w 2010 r. wyłoniło 8 finalistów. Do 7. edycji Nagrody zostało zgłoszonych 140 wywiadów prasowych 77 autorów. Wśród osób, wyłonionych przez członków Kapituły, w finale znalazły się (alfabetycznie wg nazwisk):

Bogdan Białek – wywiad z Paulą Sawicką pt. „Paula, doktor i sztuka odchodzenia” („Style i Charaktery” luty 2010)

Małgorzata Domagalik – wywiad z Joanną Racewicz pt. „Daj mi tę siłę kochanie” (Pani wrzesień 2010)

Remigiusz Grzela – wywiad z Henryką Krzywonos, pt. “Solidarność to nie jest puste słowo” („Zwierciadło” lipiec 2010) oraz rozmowa z Aliną Świdowską pt. “Zwyczajna córka” („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy” luty 2010)

Katarzyna Janowska – wywiad z Januszem Głowackim, pt. „Piekło, raj, patataj” („Przekrój”, październik 2010) oraz rozmowa ze Sławomirem Mrożkiem pt. “Wszystko, co najważniejsze” („Przekrój” , 38/2010)

Tomasz Kwaśniewski – wywiad z Zygmuntem Baumanem pt. “Ignoranci i impotenci” (Duży Format listopad 2010)

Katarzyna Syska i Marcin Żyła – wywiad z Krystyną Kurczab-Redlich, pt. „Putin się nie czerwieni” (Znak nr 656, styczeń 2010)

Dariusz Zaborek – wywiad z prof. Michałem Głowińskim pt. “Amator kwaśnych jabłek” (Gazeta na Święto z dnia 30/10/2010) oraz rozmowa z Anitą Haliną Janowską “Mój diabeł stróż” (Gazeta na Majówkę z dnia 30/04/2010).

Nazwisko laureata poznamy 17 maja br. o godz. 18.00, w redakcji kwartalnika Res Publica Nowa, ul. Gałczyńskiego 5 w Warszawie. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.

Pomysłodawcami i patronami konkursu są pisma, w których Barbara Łopieńska, znana ze świetnych reportaży i wywiadów, publikowała: „Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Tygodnik Powszechny”, „Press”, „Gazeta Wyborcza”, „Viva!” i „Twój Styl”.Laureatami Nagrody w latach ubiegłych zostali: Teresa Torańska, Anna Żebrowska, Katarzyna Bielas, Włodzimierz Kalicki, Dariusz Zaborek, Angelika Kuźniak.

Zapraszamy na uroczystość wręczenia nagrody!

Kontakt do akredytacji: Ewa Zduńska, e-mail: e.zdunska@polityka.pl

Regulamin konkursu o Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej

Art. 1.

„Polityka”, „Res Publica Nowa”, „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „VIVA”, „Twój Styl” oraz „Press” ustanawiają Nagrodę im. Barbary Łopieńskiej za najlepszy wywiad prasowy.

Art. 2.

Nagrodę może otrzymać tylko osoba fizyczna wykonująca zawód dziennikarza. Nagroda nie jest przyznawana redakcjom lub osobom prawnym.

Art. 3.

1. Laureat otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 11 tysięcy złotych, na którą składają się redakcje wymienione w Art. 1. Udział finansowy poszczególnych redakcji określony będzie w stosownym osobnym dokumencie.

2. Termin i miejsce ogłoszenia wyników konkursu oraz wręczenia nagrody ustalane są corocznie przez redakcję „Polityki” i podawane do wiadomości na jej łamach. Informacje te mogą być zamieszczone także na łamach pozostałych redakcji wymienionych w Art. 1.

Art. 4

1. Nominacje do Nagrody im. Barbary Łopieńskiej mogą zgłaszać kolegia redakcyjne wszystkich gazet i czasopism w Polsce oraz autorzy wywiadów prasowych.

2. Nominować mogą również redakcje, które ustanowiły nagrodę.

3. Termin zgłaszania kandydatów oraz sposób przesyłania prac ustalane są corocznie przez redakcję tygodnika „Polityka” i podawane do wiadomości na jej łamach. Informacje te mogą być zamieszczone także na łamach pozostałych redakcji wymienionych w Art. 1.

Art. 5

1. Zwycięzców wyłaniać będzie Kapituła złożona z przedstawicieli redakcji, które ustanowiły nagrodę.2. Członkowie Kapituły podejmą decyzję o przyznaniu nagrody i sposobie wyboru nagrodzonego materiału według własnego uznania.3. Z obrad Kapituły sporządza się protokół. Podpisy pod protokołem składają wszyscy członkowie Kapituły biorący udział w obradach.

Skomentuj lub udostępnij
Loading Facebook Comments ...

Skomentuj

Res Publica Nowa