| STRONA GŁÓWNA | O MAGAZYNIE | KSIĘGARNIA | KONTAKT | FACEBOOK | WESPRZYJ NAS |
Redakcja Magazynu Miasta
Jędrzej Burszta (Fundacja Res Publica, DNA Miasta)
kulturoznawca, antropolog kultury, amerykanista. Specjalizuje się w antropologii miasta, historii kultury USA i badaniach związków polityki i kultury popularnej. Współautor książki „Mówiono <Druga Moskwa>”, która powstała na podstawie badań etnograficznych w Legnicy. Członek zespołu badawczego DNA Miasta. Posiadacz ciętego dowcipu i gigantycznej kolekcji zdjęć przedstawiających szyldy sklepów ze słowem „świat” w nazwie. Pisze doktorat na Uniwersytecie SWPS z amerykańskiej literatury science fiction.
Artur Celiński (Fundacja Res Publica, DNA Miasta)
wicenaczelny, to dzięki niemu Magazyn Miasta narodził się z jednej złotówki. Współtworzy koncepcje wydań, mobilizuje zespół i racjonalizuje wydatki, a w między czasie odbiera na rowerze córkę z przedszkola. Pomysłodawca i koordynator badania DNA Miasta: Miejskie Polityki Kulturalne i szef zespołu badawczego DNA Miasta. Redaktor i współredaktor raportów badawczych dotyczących polityki kulturalnej polskich miast. Inicjator i członek Zespołu ds. Miejskich Polityk Kulturalnych działającego przy Narodowym Centrum Kultury. Wiceprezes Res Publiki. Człowiek o umiejętności bilokacji – ostatnio mamy wrażenie, że przebywa w wielu miejscach naraz i bije rekordy przemieszczania się po Polsce.
Katarzyna Dorda (Resite)
redaktorka działu reSITE, architektka krajobrazu. Wspiera nas z czeskiej Pragi, w której od 6 lat współtworzy jeden z największych festiwali architektonicznych w Europie – reSITE Festival. Pracowała w biurach projektowych w Polsce, Czechach i we Włoszech, a od 2015 roku związana jest z biurem projektowym Atelier Flera w Pradze. W zeszłym roku była kuratorką wystawy „Dizajn w przestrzeni publicznej. Zmiana” na Zamku Cieszyn.
Magda Kubecka (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych)
redaktorka działu „Prosto z miasta”. Ekspertka od rozwoju kultury w miastach, funkcjonowania przestrzeni publicznej oraz wspierania inicjatyw lokalnych. Promuje temat średnich i małych miast w debacie publicznej, pisze doktorat o uwarunkowaniach rozwoju kultury w średnich miastach w Polsce. Prowadzi bloga Miejski Instytut. Spędziła rok w USA, studiując urban studies, prowadząc badania na Wydziale Socjologii Uniwersytetu Chicago oraz współpracując w programie Placemaking w Metropolitan Planning Council. W 2013 roku dołączyła do interdyscyplinarnego zespołu badawczego pod kierownictwem prof. Terry’ego N. Clarka. Od kilku lat nie rozstaje się z rowerem.
Martyna Obarska (Laboratorium EE)
wicenaczelna, antropolożka miasta. Dużo pisze i dużo mówi. Najspokojniej z nas wszystkich znosi kryzysy i wyzwania Magazynu. Współtworzy koncepcje wydań i nęka grafików, wynajdując przy składzie dręczące ją niuanse graficzne i podrzucając kolejne inspiracje ze światowych magazynów. Uwielbia prowadzić warsztaty i prowadzi nasz profil na FB. Interesuje ją wszystko, co ma coś wspólnego z architekturą i nowymi technologiami. Autorka książki o warszawskiej dzielnicy MDM. Od trzech lat związana z firmą technologiczną Laboratorium EE. Kuratorka programu towarzyszącego tegorocznej edycji festiwalu Migracje: Kreacje organizowanego przez Muzeum Emigracji w Gdyni. Współtworzy moduł studiów miejskich w ramach nowego kierunku poświęconego projektowaniu innowacji School of Ideas w SWPS. Jak bumerang wraca do czeskiej Pragi.
Zofia Penza (Fundacja Res Publica, DNA Miasta)
redaktorka działów Notatnik, Dizajn i Plus/ Minus. Mistrzyni krótkiej formy. Socjolożka, badaczka jakościowa, ewaluatorka. Członkini zespołu DNA Miasta. Studiowała w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW i Instytucie Socjologii Uniwersytetu Wiedeńskiego. Współpracowała m.in. z Fundacją Batorego i Centrum Cyfrowym. Interesuje się badaniem przestrzeni publicznej, lokalności i wielokulturowości. Obecnie studiuje w Ośrodku Studiów Amerykańskich UW.
(redaktorka naczelna, Instytut Badań Przestrzeni Publicznej, DNA Miasta)
współzałożycielka Magazynu Miasta. Redaktorka naczelna. Animatorka kultury, aktywistka i badaczka miejska. Robi rzeczy niemożliwe i łączy w swoich działaniach w Magazynie Miasta kilka funkcji równocześnie: współtworzy koncepcje wydań, pisze, redaguje, pośpiesza, zbiera fundusze i edukuje. Kobieta wielozadaniowa – w tym samym czasie odpisuje na maile, poi psa i rozmawia przez telefon. Mistrzyni tworzenia notatek w kalendarzu zrozumiałych tylko przez nią samą. Jakkolwiek szumnie to brzmi, szczerze wierzy, że tworzenie jedynego polskiego pisma o zrównoważonym rozwoju miejskim to misja. Pomysłodawczyni naszego programu badawczego poświęconego miejskim politykom senioralnym „Starsze Miasta”. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2014. Członkini Instytut Badań Przestrzeni Publicznej.
Rada programowa Magazynu Miasta
(przedstawiciele Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej)
dr Jerzy Bogusławski / prof. nadzw. dr hab. Izabella Bukraba – Rylska / prof. dr hab. Wojciech Burszta / prof. dr hab. Mirosław Duchowski / prof. dr hab. Teresa Gardocka / prof. zw. dr hab. inż. arch. Sławomir Gzell / Zdzisław Kostrzewa / dr hab. Wojciech Łukowski / Jacek Nowiński / prof. Jerzy Porębski / prof. dr hab. Roch Sulima / prof. dr hab. Tomasz Szlendak / prof. dr hab. Halina Taborska / prof. Wojciech Włodarczyk
| STRONA GŁÓWNA | O MAGAZYNIE | KSIĘGARNIA | KONTAKT | FACEBOOK | WESPRZYJ NAS |