Kultura miejska widziana z Mińska

WAWA WOW

Okładka wydania WAWA WOW (plik flash: 600MB)

W grudniu 2010 r. białoruski magazyn 34 Multimedia Magazine przy współpracy z Res Publiką Nową opublikował numer specjalny poświęcony kulturze miejskiej w Warszawie. Multimedialną publikację z tekstami, foto-reportażem, mapą oraz nagraniami dokumentującymi alternatywną kulturę Warszawy z perspektywy Mińska można pobrać ze strony magazynu (600MB). Materiał w języku białoruskim i rosyjskim. Mimo tego zachęcamy do obejrzenia czego można się nauczyć od 34MM o percepcji miasta i imponującym warsztacie.

Na stronie magazynu opublikowano również fragmenty numeru:

Fragment z prezentacji o Magazynie Praga

Nakład, blisko 5000 egz. został wyczerpany. 34 Multimedia Magazine (dawniej Myśl studencka) jest multimedialnym magazynem o kulturze i subkulturze adresowanym do młodych w Białorusi. Z powodu zablokowania przez KGB druku pisma – rzekomo z powodu stosowania toksycznego tuszu… – redakcja podjęła decyzję o przekształceniu go nowoczesny magazyn wydawany jako płyta CD w technologii Flash. Jak widać cenzura może stymulować rozwój.

Plakat reklamujący spotkanie promocyjne wydania w niezależnej Galerii Ў w Mińsku. 13 grudnia 2010 r.

Projekt zrealizowaliśmy w ramach programu Partnerstwo Wolnego Słowa przy wsparciu Promocji Polski 2010 Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.