Wyniki: 1–13 z 18

  V4 25 YEARS

  Available in paperback and MOBI (Kindle), ePub, PDF / Książka dostępna w wersji papierowej i Plik MOBI (Kindle), ePub, PDF
  Kup
  Opcje zakupu:
  Plik MOBI (Kindle), ePub, PDF
  Kup
  Wydanie papierowe V4 25 YEARS 30  Kup

  Anty-Bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu

  Raport do pobrania w naszej księgarni w formacie PDF (kliknij kup)  
  Kup
  Opcje zakupu:
  Anty-Bezradnik przestrzenny: prawo do miasta w działaniu Kup

  DNA Miasta: Katowice

  Zespół DNA Miasta prezentuje raport DNA Miasta: Katowice  
  Kup
  Opcje zakupu:
  DNA Miasta: Katowice Kup

  DNA Miasta: Jelenia Góra

  Zespół DNA Miasta prezentuje raport DNA Miasta: Jelenia Góra 2016  
  Kup
  Opcje zakupu:
  DNA Miasta: Jelenia Góra Kup

  DNA Miasta: Koszalin

  Zespół DNA Miasta prezentuje raport DNA Miasta: Koszalin 2016  
  Kup
  Opcje zakupu:
  DNA Miasta: Koszalin Kup

  DNA Miasta: Gorzów 2015

  Zespół DNA Miasta i „Magazynu Miasta” prezentuje raport Kultura bez granic. Potrzeby kulturalne najstarszych mieszkańców polskich miast.  
  Kup
  Opcje zakupu:
  DNA Miasta: Gorzów 2015 Kup

  Kultura bez granic

  Zespół DNA Miasta i „Magazynu Miasta” prezentuje raport Kultura bez granic. Potrzeby kulturalne najstarszych mieszkańców polskich miast. Raport do pobrania w naszej księgarni w formacie PDF (kliknij kup)  
  Kup
  Opcje zakupu:
  Kultura bez granic Kup

  Krytyka i kryzys

  Prezentujemy polskie wydanie książki Reinharta Kosellecka pt. Krytyka i kryzys. Studium patogenezy świata mieszczańskiego
  Kup
  Opcje zakupu:
  Wstęp do książki Kup
  Wydanie papierowe 39  Kup

  Radykalne Miasta

  Prezentujemy polskie wydanie książki, która zdaniem redakcji brytyjskiego "The Guardian" była jedną z dziesięciu najlepszych miejskich pozycji w 2014. Justin McGuirk zabiera swoje czytelnika w pasjonującą podróż w świat latynoamerykańskiej architektury i urbanistyki. Przede wszystkim jednak pokazuje,  o czym należy pamiętać, gdy myślimy o rozwoju naszych miast.
  Kup
  Opcje zakupu:
  Plik MOBI (Kindle) oraz ePub 25  Kup
  Wydanie papierowe 49  Kup

  10/25: Momenty definiujące współczesną Polskę

  Książka do pobrania w naszej księgarni w formatach PDF, EPUB i MOBI. Więcej o projekcie na stronie 10-25.pl 10/25 to dziesięć najważniejszych przemówień polskich polityków na przestrzeni ostatnich 25 lat. Poczynając do expose Tadeusza Mazowieckiego w sierpniu 1989 roku i przemówienia Lecha Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych, przez przemowę Jana Pawła II przed polskim Zgromadzeniem Narodowym u progu XXI wieku i gorzką mowę Karola Modzelewskiego na pogrzebie Jacka Kuronia, po gorące wystąpienie Lecha Kaczyńskiego na wiecu w Tbilisi w 2008 roku i podsumowanie dwudziestopięciolecia, którego Bronisław Komorowski dokonał w Sejmie 4 czerwca 2014 roku - 10/25 to podróż w czasie przez najnowszą historię Polski. Album "10/25" został wydany przez Res Publikę dzięki firmie International Paper i wsparciu Kancelarii Prezydenta RP. 5395c493cab36_o,size,380x238,q,71,h,0d74cf
  Kup
  Opcje zakupu:
  10/25: Momenty definiujące współczesną Polskę Kup

  Ewa Zielińska, Sylwia Borkowska (red.) | Układ otwarty. Miejskie partnerstwa międzysektorowe

  Różne części miejskiej układanki należą do wielu rozmaitych sektorów. Każdy próbuje składać swój kawałek, ale nie powstaje w ten sposób całość rozwiązująca problem. Nie widać pełnego obrazu, dlatego potencjał, który ma układanka, nigdy nie zostaje dostrzeżony.
  Kup
  Opcje zakupu:
  Ewa Zielińska, Sylwia Borkowska (red.) | Układ otwarty. Miejskie partnerstwa międzysektorowe Kup

  Katarzyna Sadowy | Miasto – Sztuka – Nauka – Gospodarka

  Katarzyna Sadowy zebrała w jednym miejscu artykuły, które z jednej strony pokazują aktualne kierunki badań nad miastami w polskich ośrodkach naukowych oraz wskazują dalsze kierunki badań i poszukiwań - zarówno dla naukowców, jak i praktyków. To bezcenna pozycja, która powinna zainteresować przede wszystkim pracowników naukowych, architektów i urbanistów, pracowników instytucji samorządu terytorialnego, studentów oraz wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami rozwoju miast.  
  Kup
  Opcje zakupu:
  Katarzyna Sadowy | Miasto – Sztuka – Nauka – Gospodarka
  Kup

  Marcin Król | Styl myślenia. O Polsce i Europie z odwagą

  Kiedy w 1979 roku w polskim podziemiu powstawało pismo „Res Publica”, Marcin Król wydał w Paryżu książkę Style politycznego myślenia. Wokół „Buntu Młodych” i „Polityki”, którą można uznać za swoisty manifest ideowy. Tytuł niniejszej publikacji nawiązuje do innego rozumienia „stylu myślenia”. Józef Tischner pisał, że jest on zawsze „określany przez ideę prawdy”. Styl myślenia jest to zatem stosunek do rzeczywistości, do świata. Tak jak mówimy o stylu życia, tak też możemy mówić o stylu myślenia – stylu życia intelektualnego. Od ponad 30 lat odkrywamy go u Marcina Króla dzięki publikacjom w „Res Publice” i „Res Publice Nowej”. Książka dostępna jest tylko w wersji elektronicznej w formatach MOBI oraz EPUB.  
  Kup
  Opcje zakupu:
  Marcin Król | Styl myślenia. O Polsce i Europie z odwagą 20  Kup